Zonguldak’ta halk pazarı boş kaldı! Fiyatlar market fiyatlarını aratmadı! Zonguldak’ta halk pazarı boş kaldı! Fiyatlar market fiyatlarını aratmadı!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Arslan; “İdealleri uğruna bedel ödemekten kaçınmayan, cesaretleri ve kararlılıklarıyla tanınan bu gençler, halkın hakkını ve özgürlüğünü savunmuşlardır” dedi.
Arslan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:
“Bugün, Türkiye’nin yakın tarihinde önemli bir dönemeç olan 6 Mayıs’ı bir kez daha anma ve değerlendirme fırsatı buluyoruz. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ölüm yıl dönümü vesilesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz.
Bu üç genç, Türkiye’nin özgürlük, adalet ve demokrasi mücadelesinde önemli bir rol oynamıştır. İdealleri uğruna bedel ödemekten kaçınmayan, cesaretleri ve kararlılıklarıyla tanınan bu gençler, halkın hakkını ve özgürlüğünü savunmuşlardır.
Bugün, onların mücadelesini ve fedakarlıklarını bir kez daha hatırlıyor, Türkiye’nin aydınlık geleceği için yapılan her türlü fedakarlığı önemsiyoruz. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idealleri, bizlere insan haklarına saygı, özgürlük ve eşitlik mücadelesini sürdürme konusunda ilham vermektedir.
Ölüm yıl dönümünde, bu üç kahramanı saygı, minnet ve özlemle anıyor, mücadelelerini gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz.”