Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer gece saatlerinde bir şahsın gelerek aracının lastiklerini kestiğini kapısını çizdiğini ve çeşitli parçalarını kırdığını görünce hemen polis ekiplerine haber verdi.

Şahsın eşkalini de polis ekiplerine veren İsmail Üstünyer olay sonrası video ve fotoğrafları da sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Olayın aydınlatılmasını beklediğini ifade eden Başkan Üstünyer paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Eski sevgilisi ile kavga etti! Genç kadın canına kıydı! Eski sevgilisi ile kavga etti! Genç kadın canına kıydı!

“Değerli dostlar. Bu gece F.D. isimli bir haydutun saldırılarına maruz kaldık.

Gece 04.10 sularında uyandığımda apartman dış kapısından bazı sesler geldiğini, dış kapıdan açılıp/kapanma sesi geldiğini duydum. Güvenlik kameralarını açtığımda dış kapı iç aydınlatmalarının yanıp söndüğünü, orada bazı hareketli gölgeler olduğunu farkettim fakat girip çıkan bir canlı görünmüyordu. Ben herhalde içeriye bir köpek girdi çıkmaya çalışıyor diye düşünürken F.D. adlı şahsın 04.22'de merdivenden yukarı çıktığını gördüm.

Tabi bizim aklımızda bir kötülük olmadığı için sabah namazı için hazırlandık. Saat 06.00 sularında dışarı çıktığımda apartman girişindeki şifreli kapı otomatiği ve zil butonları levhasının kablolarının koparılıp yere bırakıldığını gördüm. Aynı kapının camı da daha önce aynı şahıs tarafından kırılmıştı.

Daha sonra camiden dönerken gözüm otomobilime ilişti. Benim ve yanındaki iki araca daha zarar verildiğini gördüm. Yanımdaki bir aracın iki lastiği, öbür yanımdaki aracın bir lastiği kesici bir aletle kesilmişti. Tabi özellikle benim aracıma zarar vermek amacında olduğu için hedef şaşırtmak amacıyla yapılmıştı. Bize ait aracın; üst ve yan kaporta boyaları çizilmiş, arka camdaki tanıtım afişi çizilmiş, anten koparılmış, benzin kapağı koparılmış, ön sol ayna parçalanmış, ön sol yazılar koparılmış, ön cam silecekler kopartılmış, ön plaka koparılmaya çalışılmış, 4 lastik te kesici aletle kesilmişti. Aracımda belki 100.000 Türk Lirasını aşkın hasar olduğunu düşünüyorum.

Tabii karakola gidip şikayetimizi bildirdik. Olay Yeri İnceleme ekibi gelip incelediler. Birkaç saat sonrada apartmanın üçüncü katındaki komşunun doğalgaz vanasının da aynı saatlerde bükülmüş, su vanası kapatılmış olduğu anlaşıldı. Onlarda şikayetçi oldular. Benim esas üzüldüğüm konu; HAYDUTLARIN BU CESARETİ NEREDEN BULDUĞUDUR? ŞU ANDAN İTİBAREN BENİM VE AİLE EFRADIMIN MARUZ KALABİLECEĞİ HERHANGİ BİR SALDIRIYA KARŞI DEVLETİMİZİN TEDBİRLİ OLMASINI İSTEMEK TE DOĞAL HAKKIMDIR.

Şimdi emniyet ve adli birimlerin olayı aydınlatmasını bekliyoruz. “