Ne olacak bu iş Sayın Valim? Ne olacak bu iş Sayın Valim?

31 Mart 2024 yerel seçimlerine ilişkin takvim işlemeye başladı. Karadeniz Ereğli’de 8 yıl ilçe başkanlığı yaptıktan sonra partisinin Zonguldak İl Teşkilatı’nda Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten iş insanı Mehmet Fatih Çakır, aday adaylık başvurusunu yaptı.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı’na giderek dilekçesini Mustafa Kalkan’a teslim eden Çakır, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, Karadeniz Ereğli’yi hak ettiği belediyecilik ile tanıştırmak için aday adayı oldum. Partimde, halka hizmet etmenin mutluluğunu her zaman yaşadım. Bundan sonra da Karadeniz Ereğli’ye hizmet etmeye devam etmek istiyorum. Doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim, çocuklarımı büyüttüğüm, işimi kurduğum Karadeniz Ereğli’ye en iyi şekilde hizmet edeceğime olan inancım tamdır. Şehrimizin sorunlarının neler olduğunu en iyi bilenlerdenim. Allah’ın izni ile de bu sorunları çözüp Ereğli’mizi hak ettiği günlere kavuşturmaya talibim” diye konuştu. 

EREĞLİ’NİN YENİDEN YAPILANMASI
Yaşanan fırtına ve sel felaketi nedeniyle Ereğli ve bölge halkına geçmiş olsun dileklerini de bildiren Çakır şunları söyledi: “Ereğli’miz şu an büyük bir felaket yaşıyor. Devletimizin ve hükümetimizin destekleriyle tüm yaralar mutlaka sarılacaktır. Bu süreç bir anlamda Ereğli’mizin yeniden yapılanması da olacaktır.
Hem bu sürecin Ereğli halkının hak ettiği düzeyde ilerletilmesi hem de AK Parti belediyecilik anlayışıyla Ereğli’nin birikmiş, kangren olmuş sorunlarına çözüm olacak bir iradeyle yönetilmesi için aday adaylığımı açıklıyorum. Özellikle belirtmek isterim ki aday adaylığımda belediye başkanlığı makamı sadece bir vesiledir. Adaylığım hizmet içindir. Ereğli’nin yeni bir enerjiye, anlayışa ve hizmet aşkına bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır.”