Vatandaş tepkili! "Benim babam az kalsın ölüyordu!" Vatandaş tepkili! "Benim babam az kalsın ölüyordu!"

Çaycuma’nın kardeş kenti Agryz’dan gelen Belediye Başkanı Lenar Nurgayanov başkanlığındaki 8 kişilik Tataristan heyeti Çaycuma’dan mutlu duygularla ayrıldı. Çaycuma’da büyük bir coşkuyla yapılan cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarına da katılan Tatar heyet, biraz da Çaycuma ve çevresini gezme fırsatı da buldu. Kendilerine gösterilen ilgiden çok memnu kaldığını söyleyen Tatar heyeti, resmi gezilerin dışında, turist olarak Çaycuma’ya gelmek istediklerini de ifade etti. Heyet 30 Ekim Pazartesi günü sabah saatlerinde Çaycuma’dan ayrıldı. 

NURGAYANOV: “MEĞER TÜRKİYE ANTALYA’DAKİ BİR OTELDEN İBARET DEĞİLMİŞ”
Geziyi değerlendiren Agryz Belediye Başkanı Lenar Nugayanov, “Çok güzel bir gezi oldu. Türkiye’yi bambaşka tanıdık. Önceden bizler içinTürkiye Antalya’daki bir otelden ibaretken şimdi bambaşka bir yer. Doğasını görmek, insanını tanımaktan çok mutlu olduk. İnsanların ilgisi olağanüstü güzel. Burada 100. yıl kutlamalarına katıldık. Vatandaşlardaki Cumhuriyet coşkusuna, vatanseverliğe hayran kaldık. Ayrıca Türk yemekleri çok güzel. Bize çok iyi geldi. Gördük ki bu coğrafyanın da çok önemli tarihsel birikimi var. Bize çok yakın olan kültürünüze de hayran kaldık, insanların hâlâ geleneklerini sahip çıkması bizi çok mutlu etti.” dedi. 

NURGAYANOV: “BİZ BU DOSTLUĞA ÇOK ÜMİT BAĞLADIK”
Çaycuma ile çok ortak yanları olduğunu söyleyen Nurgayanov, sözlerini, “Çaycuma’nın da, aynı Agryz gibi yemyeşil doğası var. Sanayisi gelişkin. Nüfuslarımız birbirine çok yakın. Tüm bunlar ilişkilerimizi daha ilerilere taşıma imkanı sunuyor. Biz bu dostluğa çok ümit bağladık. Gözümüzle de gördük ki Bülent Başkan çok değerli bir insan. Yaptıklarını bizzat yerinde gördük, projelerini dinledik. Çok güzel bir kent ortaya çıkarmış. O benim bundan sonra büyük ağabeyim. Başta Bülent ağabeyim olmak üzere tüm Çaycumalıları tekrar Agryz’a bekliyoruz. Daha şimdiden onları nasıl ağırlayacağımızı düşünmeye başladık.” diyerek tamamladı.

KANTARCI: “TARİH YAZDIK”
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da aynı konula ilgili, “Agryz’dan Çaycuma’mıza gelerek bizi ziyaret eden, en başta başkan Lenar Bey olmak üzere bütün kardeşlerimize tek tek teşekkür ediyorum. Sayelerinde çok güzel vakitler geçirdik. Unutulmaz anılar biriktirdik. Kardeşliğimizi pekiştirdik. Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarını da hep birlikte gerçekleştirerek tarih yazdık.” şeklinde konuştu.


 
KANTARCI: “HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Kantarcı sözlerini, “Bu güzellikleri yaşamamıza vesile olan mesai arkadaşlarıma ve Çaycumalı dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu dostluğa kendilerini adayan Çulpan Hanım’a ve Sezai Urgancıoğlu’na ayrıca teşekkürler. Dostlarımıza iyi yolculuklar dilerken, Tataristan’a kalpten selamlarımızı iletmelerini rica ediyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz.” ifadeleriyle bitirdi.