Devrek’in Bakırcılar Köyü’nde yaşayan Sabahattin Tığ’a ait 2 yaşındaki dana kurtların saldırısı sonucu telef oldu.

Çiftçi Sabahattin Tığ, 2 yaşındaki danasının kurtlar tarafından telef edildiğini arkadaşı Muammer Çekirdekçi’nin kendisine haber verdiğini belirterek şöyle konuştu: “2 yaşındaki gözüm gibi baktığım dana buzağımı kurtların telef ettiğini arkadaşım haber verdiğinde şaşkına döndüm. Gözüm gibi baktığım dana buzağıma köyümüze yakın Ören mevkiinde kurtlar saldırmış. Çok üzüldük. Durumu hemen Devrek İlçe Tarım Müdürlüğündeki Volkan beye bildirdim. Çünkü dana buzağım kayıtlı bir hayvandı.  Ortalık kurt kaynıyor, bu kurtları vursak suç. Öldürmesek bize zarar veriyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Volkan bey bize yardımcı olacağını söyledi. Şimdi Volkan beyin vereceği raporu bekliyorum. Devletin bu soruna bir çözüm bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Devrek Belediyespor Badminton takımının milli sporcuları şampiyonluk için yola çıktı! Devrek Belediyespor Badminton takımının milli sporcuları şampiyonluk için yola çıktı!

     Köy Muhtarı Mesut Gedik de sosyal medya üzerinden olayı; “Bakırcılar Köyü çevresinde kurt görülmüştür, Sabahattin Tığ’a ait büyükbaş hayvanı parçalamıştır, köy sakinlerinin hayvanlarını geceleri dışarıda bırakmamaları konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir” şeklinde duyurdu.