Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ilçede yapımı devam eden projeler ve altyapı çalışmaları hakkında yazılı açıklamada bulundu. 50 yıllık altyapı sorununun çözüldüğünü belirten Bektaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı

İlçemizin jeolojik yapısından kaynaklı yüksek maliyet içeren En BÜYÜK Sorunlarından biri olan yer altındaki borularının ömrünü tamamlamış olması ilçemizde su arızalarına sebep olup vatandaşlarımızı zor duruma sokmaktaydı. Personellerimizden özel ekip kurularak bütün mahallelerimizdeki ömrünü tamamlamış boruların tespiti yapılarak değişime başlanmış olup gelecek 50 yıllık alt yapı sorununu çözüyoruz.

ASFALT SERİMİ BÜTÜN MAHALLELERE YAPILACAK

Mahallelerimizde Alt yapı doğalgaz ve elektrik hatları çalışmaları nedeniyle bozulan yollarımız bulunmaktadır. Alt yapı çalışmaların bitimine az kaldığından asfalt serimine başlamış bulunmaktayız. Bütün mahallelerimizde asfalt serimi gerçekleştirilecek olup asfaltsız hiçbir mahallemiz kalmayacaktır.

TÜM MAHALLELERE SPOR TESİSİ KURULACAK

Belediye olarak altyapı, üstyapı gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini ve imkanlarını sunmayı her zaman ilke edinerek vatandaşlarımız için mahallelerimizde oyun alanları ve mesire alanları yapımı devam etmektedir. Bunun yanında pilot olarak merkez mahallesinde başlattığımız spor tesisini başarılı bir şekilde faaliyete geçmiş olup vatandaşlarımızın ve gençlerimizin hizmete sunulmuştur. Ayrıca diğer mahallelerimizde’de aynı şekilde spor tesisi kurup hayata geçireceğiz.

KAPALI SPOR SALONU KOZLU’NUN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK

Kapalı Spor salonu için ilk kazma haftaya vuruluyor. İlçemize sosyal ve ekonomik olarak büyük katkı sağlayacak olan 1500 kişilik bölgemizin en büyük kapalı spor salonu projesi 6 ay gibi kısa sürede tamamlanıp sahil projemiz ile entegre edilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. İlçemizde kapalı spor salonu bitiminde genç sporcular yetiştirilmesi için imkan sağlanarak profesyonel anlamda belediye takımı kurularak müsabakalara katılım sağlanacaktır.

ESENKÖY’DE PROJELERE BAŞLANIYOR

Esenköy mahallemizde alt yapı çalışmalarının bitmesini beklemekteyiz. Öğrencilerimiz çalışanlarımız ve mahalle sakinlerimizin problemlerini biliyoruz. Ancak altyapı çalışmaları bitmeden bu zamana kadar hiçbir projemizi hayata geçiremedik. Oyun alanları spor tesisleri yolların asfalt serimi ve diğer hizmetleri yapabilmemiz için alt yapı çalışmalarının bitmesi bizim için önemli bir husustur. Alt yapı çalışmalarında esenköy mahallemiz için sona gelindi akabinde ilk olarak asfalt serimi gerçekleştirilerek daha sonra diğer projelerimizi hayata geçirilerek vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin rahat ettirmek için çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettireceğiz.

YENİ KENT MEYDANINDA SONA GELİNDİ

Kozlu İlçe Merkezinde Yapımı Devam Eden Yeni Kent Meydanı (ŞEHİT MUSTAFA SEZER) ilçemizin değişimine ve sosyal hayata katkılar sağlayacaktır. Kozlu sahil projemiz ile bölge halkına hizmet vermenin mutluluğuna ilave olarak ilçe merkezine kazandırdığımız Yeni kent meydanımız ile vatandaşlarımıza hoş vakit geçirecek güzel anılar biriktirerek dinlenme noktasında bir imkan daha sunmuş olacağız.

Kozlu’ya genç aday! Değişim kazanacak! Kozlu’ya genç aday! Değişim kazanacak!

ALT YAPI ÇALIŞMALARI İLE ÇARŞI İÇİ SU BASKINLARINA ÖNLEM ALINDI

Çarşı içinde yapmış olduğumuz altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Çalışmalarımız kapsamında ilçe merkezimizin tamamında kaldırım yenileme çalışmaları, aşırı yağışlar sonucu oluşması muhtemelen su baskınlarına karşı kanalizasyon yenileme genişletme çalışmalarımız ile ilçe merkezindeki iş yerlerinin su baskınlarına maruz kalmaması için son 50 yılın en geniş kapsamlı en maliyetli en kalıcı çözüm projelerini hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Her şeyin güzeline layık olan kıymetli vatandaşlarımıza hizmet yolunda dün olduğu gibi bundan sonrada bütün gayretlerimizle hizmet etmeye devam edeceğiz.