Belediyede taciz davasında yeni gelişme! Başkan neden katılmadı? Belediyede taciz davasında yeni gelişme! Başkan neden katılmadı?
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, 19 Kasım 'da sel ve fırtınadan zarar gören KOBİ'lere KOSGEB tarafından 1.000.000 (bir milyon) TL acil destek kredisi verileceğini açıkladı.
Bozkurt'un açıklaması şu şekilde:
"19 Kasım 2023 tarihinde yoğun yağışlar nedeniyle sel ve su baskınlarının yaşandığı Kdz. Ereğli ve Alaplı ilçelerimizde bulunan KOBİ’lerimiz için KOSGEB tarafından 1.000.000 (Bir Milyon) TL’ye kadar “Acil Destek Kredisi” Programı başvuruları başlamıştır.
* Program kapsamında kullandırılacak kredilerde iş yeri sigortası bulunmayan işletmeler için kredi üst limiti 1.000.000 TL, iş yeri sigortası bulunan işletmeler için ise kredi üst limiti 300.000 TL’dir.
* Kredi başvurusunda bulunan işletmelere kullandırılacak kredi tutarı, ilgili resmi makamların işletme için tayin ettiği hasar tutarını geçemez.
* 0 faizli, ilk 12 ayı ödemesiz, 3’er aylık eşit taksitler halinde 24 ay vadeli
* İşletme’nin SGK borcu olmadığına veya yapılandırdığına dair belge. Gecikmiş SGK borcu olması halinde ise borç tutarlarının yer aldığı resmî belge. (Banka)
Programda yer alan Bankalar
1. Denizbank A.Ş.
2. Halk Bankası A.Ş.
3. Ziraat Bankası A.Ş.
4. Ziraat Katılım Bankası A.Ş."