Kilimli Belediye Başkanı Kilimli’nin çehresini değiştirecek projelerin yanı sıra sosyal projelere de değindi. Altun Z HABER’in sokakta vatandaşın arasında belediye başkan ve adaylarına mikrofon uzattığı program esnasında yaşlı ve hasta nüfusu diğer bölgelere oranla fazla olan Kilimli için yaşlı bakım ve rehabilitasyon hizmeti projesini açıkladı.

Yarbay Toprak ve Üsteğmen Karaağaç'tan Tahsin Erdem'e ziyaret! Yarbay Toprak ve Üsteğmen Karaağaç'tan Tahsin Erdem'e ziyaret!

Başkan Altun yaptığı açıklamada; "Biz bunun reklamını hiçbir zaman yapmadık. Onu söyleyeyim. Vatandaşımıza her anlamda her koşulda, hastalığında da ekonomik olarak da mutlaka dokunduk. Bize ulaşan, ulaşmasa bile bizim bulduğumuz tüm hemşerilerimize yüzde doksan oranında cevap verebildiğimizi düşünüyorum. Bu konuda mütevazı olamayacağım. İyiyiz. Ekibimiz de bu konuda çünkü sağlam gayretli. Kilimli’ye yaşlı bakım hizmetini getirmek istiyorum. Bir huzur evini, yaşlı bakım evini ilçemize kazandırmak istiyoruz. Çünkü baktığımız zaman ilçemizin en önemli eksikliklerinden bir tanesi. Gerçekten burada büyüklerimiz var yaşlılarımız var. Aileleri dışarıdalar. İl dışında işlerinde kalmışlar. Burada onlara iyi bir şekilde bakmak istiyoruz, yardımcı olmak istiyoruz. En büyük hedeflerimizden bu. Huzurevinden bakımevinden önce. Belediyemizde bu birimi kurup onların temizliklerini bakımlarını, tıraşlarını, kuaförlerini, hastane olaylarını gerçekleştirmek istiyoruz. En büyük hedeflerimizden bir tanesi bu. Bu dönemde geride kaldığımız eksikliğimiz bir olay. İhtiyaç da olan bir olaydı. Çok daha ihtiyaç olduğunu fark ettik. Hemen bu yıl içerisinde uygulamaya başlayacağız”

Editör: U. G.