Posbıyık'tan Tasarruf Genelgesi açıklaması! Neler yapılamayacak? Posbıyık'tan Tasarruf Genelgesi açıklaması! Neler yapılamayacak?
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 2010 yılında başlatılan ve Türkiye genelinde projeyi devam ettiren tek İlçe İtfaiyesi Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi 15. Gönüllü İtfaiyeci Kursu kayıtları başladı.
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Burak Demirören, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“İtfaiye Müdürlüğü tarafından, toplumun afet bilincini artırmak ve farkındalık oluşturarak gönüllüler yetiştirmek amacıyla düzenlenen “Gönüllü İtfaiyeci” projesinde 15’inci  dönem eğitimleri 19 Mayıs Pazar günü Cumhuriyet Halk Evleri Eridak sınıfında başlayacaktır.
2010 yılında başlayan ve bugüne kadar 520 Gönüllü İtfaiyeci’nin yetiştirildiği eğitim programı 8 hafta sürecek.
Eğitim programına katılarak gönüllü itfaiyeci olmak isteyenler, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne veya Cumhuriyet Halk Evlerine bizzat başvurarak 17 Mayıs’a kadar kayıt yaptırabilirler.
Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara ‘Gönüllü İtfaiyeci Kimlik Kartı’ ve ‘Gönüllü İtfaiyeci Sertifikası’ verilecektir.
Bu belgelerle Gönüllü İtfaiyeciler şehir içi ve şehir dışındaki olaylara İtfaiye ekibi ile birlikte müdahale edebilecekler, belediyemizin etkinliklerinde görev alabileceklerdir.”