banner3

banner17

Düğüne baskın!

101 kişiye ceza kesildi

Kdz Ereğli 14.09.2020, 18:05 15.09.2020, 01:07
1457
Düğüne baskın!

Kaymakam açıkladı; “101 kişiye maske cezası!..”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 4 Eylül’den beri yasak olmasına rağmen yapılan düğün için 101 kişiye maske takmaması sebebiyle her bir kişiye 900 TL cezai işlem uygulandığını açıkladı.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 04.09.2020 tarihinden itibaren her türlü eğlence, düğün, nişan ve kına vb. etkinliklerin yapılmasının yasaklandığını hatırlatarak, vatandaşları maske takma konusunda bir kez daha uyardı. Kaymakam Çorumluoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Koranavirüsle mücadele kapsamında 04.09.2020 tarihinden itibaren her türlü eğlence, düğün, nişan ve kına vb. etkinliklerin yapılması yasaklanmıştır. 13.09.2020 tarihinde Bağlık Mahallesinde bir adreste düğün yapıldığını ihbarı ardından İlçemiz Emniyet Müdürlüğü yetkilileri harekete geçmiş ve düğünün yapıldığı yere gidilmiştir.

Emniyet ekipleri tarafından yasak şekilde yapılan düğün sonlandırılmış ve tutanak düzenlenmiştir. Düzenlenen tutanağa istinaden idari para cezası uygulanmış olup savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca bilindiği üzere İlimiz ve İlçemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında maske takma zorunluluğu devam etmektedir. Maske denetimleri her gün gerekli ekipler tarafından yapılmakta olup, İlçemizde son bir ay içerisinde 101 kişiye maske takmaması sebebiyle her bir kişiye 900,00.-TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır.

Bununla birlikte, görülen lüzum üzerine; mevcut denetim ekibine ilaveten 2 grup halinde toplam 20 personelden oluşan maske denetim ekibi daha oluşturulmuş olup, 15.09.2020 tarihinden itibaren tüm ilçede maske denetiminin yapılmasına sıklıkla devam edilecektir.

Maske ile ilgili kurallara uymayan vatandaşlarımıza idari yaptırım kararı uygulanacaktır. Ayrıca; İzolasyon koşullarını ihlal eden yada izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan, geçici nitelikte yerlerde konaklayan kişilerin izolasyon süreçlerini geçirmek/tamamlamak üzere Valiliğimizce yurt/pansiyon gibi yerler belirlenerek bu kişiler buralarda süreçlerini tamamlayacaklardır.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (1)
CEZA 2 hafta önce
Uyguluyorsunuzda alınıyormu?