Karabük Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Belediye İmar Müdürlüğü ekipleri bir araya gelerek alana kurulacak teleferik hattı, çay bahçesi, yeme-içme mekanlarının oluşturulması, dinlenme alanları ve yürüyüş yolları projesini yerinde görüştüler.

Kdz. Ereğli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, Karabük Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelerek Göztepe Projesi’ni görüştü.

Zonguldak'ın gurur oldular! Polestar takımı Tenknofest'te zirvede! Zonguldak'ın gurur oldular! Polestar takımı Tenknofest'te zirvede!

Konuya ilişkin Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün açıklaması şu şekilde:

“Kdz. Ereğli Belediyesi, Kdz.Ereğli Belediyesinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı Göztepe Mevki Koruma Amaçlı İmar Planı çalışmasına yönelik olarak Kemal Önal başkanlığındaki Karabük Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu, Karabük Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürlüğü ile Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünden teknik personeller belediyemizi ziyaret etti. İlk olarak belediyemiz toplantı salonunda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirme toplantısı ile alana yönelik bilgiler paylaşıldı. Sonrasında alanda incelemelere geçildi. “Nitelikli doğal koruma” ve “sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı” olan Göztepe mevkiinin öncelikli olarak Kdz. Ereğli halkının hizmetine sunulması ve bölgesel turistik bir değer olarak ön plana çıkarılması istenmektedir. Bu bağlamda alanda sahilden tepeye uzanan teleferik hattının yapılması, çay bahçesi gibi yeme içme mekânlarının oluşturulması, dinlenme alanları, yürüyüş yolları gibi çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.”