Kdz. Ereğli Belediyesi, seralarında her mevsim 350 bin adet çiçek üretiyor. Belediyenin Delihakkı’da bulunan tesislerinde 9 çeşit kışlık çiçeklerin üretimine başlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Temizlik İşleri Müdürü Koray Sivrikaya, Ziraat Mühendisi Sertaç Yılmaz, seralarda görevli personelle bir araya gelerek yapılan çalışmaları yerinde takip ettiler.

Cezaevi firarisinin cesedi Çaycuma'da bulundu! Cezaevi firarisinin cesedi Çaycuma'da bulundu!

Temizlik İşleri Müdürü Koray Sivrikaya, her mevsim Ereğli genelinde 500 bin çiçek dikildiğini ve bunun 350 bin tanesini belediye seralarında ürettiklerini belirtti.

Sivrikaya şunları söyledi;

“Belediyemize ait seralarımızda mevsimlik çiçeklerimizden olan kışlık çiçeklerimizi de üretiyoruz. 15 çeşit yerel tohum ürettiğimiz gibi bu seralarda çiçek üretimi içinde faydalanıyoruz.

9 çeşit ürettiğimiz kışlık çiçekler mevcut. Bunlar koyun gözü, hercai menekşe, nergis, iri papatya, aslan ağzı, şebboy, hüsnüyusuf çiçeği, açelya ve düğün çiçeğidir.

Çiçekleri kışlık olarak üretiyoruz. Sahil bandı, parklarda ve refüjlerde bu çiçekleri kullanıyoruz. Mevsiminde 500 bin adet çiçek dikiyoruz, bunun 350 bin adedini seralarımızda üretiyoruz. Ereğlimizin daha renkli, daha yaşanılabilir, daha ferah bir kent olması için çiçeklerimizi dikiyoruz.”

Kışlık çiçeklerin saha dikimlerine yakında başlanacak.