Şampiyonluk ödülü kupa değil dana! Şampiyonluk ödülü kupa değil dana!
Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Lig’inde 27. Hafta maçında dün lider  Zonguldakspor Basket 67, 3 bine yakın tarafları karşısında Ferhatoğlu Edremit Gürespor’u  65-57 mağlup ederek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Ligin bitimine 3 hafta kalırken, kırmızı-lacivertli temsilcimiz rakiplerine bakmaksızın 3 maçtan 2 galibiyet alması halinde ligin bitimine 1 maç kala şampiyonluğunu ilan edecek.
Emin adımlarla şampiyonluğa yürüyen lider Zonguldakspor Basket 67’de Kulüp Başkanı Kanat Tan, Ferhatoğlu Edremit Gürespor karşısında alınan 65-57’lik galibiyet sonrasında teknik heyet ve oyuncuları kutlarken, tribünleri dolduran ve büyük destek veren taraftara da teşekkür etti. 
Taraftara sosyal medya hesabından teşekkür eden Zonguldakspor Basket 67 Kulübü Başkanı Kanat Tan şu ifadelere yer verdi: “Tüm Zonguldak halkına çok teşekkür ediyorum. Hayatımda böyle coşku yaşamadım. Şu an tüm Türkiye basketbol camiası ve tüm basketbol ve spor internet sayfaları bizi konuşuyor. Yine salondan dışarıda binler geri döndü. Sığmadık. Kapılar kapandı. Kırmızı renkler, koreografi gösterisi muhteşemdi. Belki Zonguldak tarihinde ilk kez kapalı spor salonunda karton ile koreografi gösterisi oldu. Hele o açılan o pankart duygu doluydu. Özelden onlarca mesaj aldım. Kayıtlı mesajlarda, ağlayan insanlar oldu. Bu Zonguldak sevgisi çok başka. Bu sevda asla bitmez. Son 3 maç kupanın ucu elimizde ve gözüktü. O kupa Madenci Anıtına gelecek bize inanın."
Editör: Şeyma Kaya