Madenci Birol Bıyıklı hayatını kaybetti! Madenci Birol Bıyıklı hayatını kaybetti!

MHP Alaplı İlçe Başkanlığı'nın feshedilmesiyle  yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, kendisinin de ilçe başkanlığı görevi sona eren eski MHP Alaplı İlçe Başkanı Erol Oktay, İl Başkanı Mustafa Öztürk'ün, ifadelerine yanıt verdi.

Kendisi ve yönetimiyle ilgili suçlamalara maddeler halinde tek tek yanıt veren Oktay, "Ticarethane zihniyetiyle davaya hizmet edilemeyeceğini öğrenecekler. Kol kırılır yen içinde kalır denir ancak ihanet suçlamasından sonra yen falan kalmamıştır. Davamızı,  söylemleri ve kabul edilemeyecek suçlamalarıyla  buralara getiren  il başkanı ve yönetimiyle hiçbir hak ve hukukumuz kalmamıştır, olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

SON AÇIKLAMA!

MHP İl Başkanının, kendisi ve yönetimiyle ilgili yerel bir gazeteye yaptığı açıklamaya istinaden kendilerinin cevap verme zaruretinin doğduğunu anlatan Oktay, "Davamızı yıpratmamak adına, yöneltilen suçlamalara istinaden, cevap verilmesi kaçınılmaz olan son açıklamamı kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

Birincisi, Alaplı İlçe Teşkilatını kimse, 'çalışmadılar' diye suçlayamaz. Çalışıldığına  Alaplı halkı ve Allah şahittir. Milliyetçi Hareket Partisi'ni ve İlçe Teşkilatımızı kimse ihanet kelimesiyle aynı cümle içinde kullanamaz. Yazıktır, günahtır, yalandır, riyakarlıktır.Bizler hepimiz 40' lı yaşlarını geçmiş,  teşkilat üslubu, ahlâk, edebini lidere sadakati  bilen insanlarız. Ömrümüzün üçte ikisini bu kutlu davanın içinde geçirdik. Başka siyasi partilerden gelip siyaset yapmadık . İkincisi; Alaplı ilçe Başkanı görevden alınmamıştır. Evet, İlçe Teşkilatı fesih edilmiştir. " dedi.

TÜM TEŞKİLAT ÇALIŞTIK

"İstenmeyen aday" gibi bir söylemlerinin hiçbir zaman olmadığını ifade eden Oktay, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Böyle bir söylem geçmemiş, 'başarılı olamayız' denmiştir ve İl Başkanı da, "O zaman başarılı olabilecek bir aday bulalım', diye bizzat kendisi söylemiştir. "Bu görüşmeye, 15  yönetim kurulu üyesi kardeşimiz de şahittir. Yönetim kurulunun yaptığı temayülde, 14 oy almış adayla değil de 2 oy almış adayla devam etme kararını kendisi vermiş,  Genel Merkezimize de 'Bu adayla %25-30 oy alırız. Kendi şahsi oyu 1500-2000' diyerek, taahhüt vermiştir. Ve hatta biz de, bu taahhüttüne destek amaçlı, belediye meclis üyesi adaylarının belirlenmesi sürecinde, daha rahat çalışabilmesi için belirlenen adaya müdahil olmadık. Sonuçta,  Alaplı halkının takdiri farklı olmuş ancak suçlu teşkilat gösterilerek rapor edilmiştir .Ama Herkesin şunu bilmesini isterim ki; Genel Merkezimizin aday açıklaması sonrası bütün teşkilat elinden geldiğince çalışmış, bu süreçte il başkanına  tepki olarak 3-4 arkadaşımız istifa etmiş olsa da, onlar da köy programlarımıza programlarına katılarak, çalışmalara destek vermişlerdir."

DAVAYA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

İl Başkanının iddia ettiği gibi kendisine ve teşkilatına,  "Sizinle çalışmak istemiyorum" gibi bır  söylemde bulunulmadığını kaydeden Oktay, "açıklamasını şöyle tamamladı:

"Kendisi ve Teşkilat Başkanını en az 5-6 kere aramama rağmen cevap verilmemiş,  ve dönüş de yapılmamıştır. Kayıtlar mevcuttur, ticarethane zihniyetiyle davaya hizmet edilemeyecegini günü geldiğinde öğrenecekler. İl Başkanı açıklamasında, milletvekilliği seçimlerinde de gruplaşmadan bahsediyor. Kimlermiş onlar, gülüyorum, ben açıklamayayım kendisi veya milletvekili adayı Bayram Bozkurt açıklasın.

Şunu belirtmek isterim ki, bizleri o kelime yan yana koyanlar, 'çalışmadı' diyenler, Ereğli'de kimlerin  ne yaptığını, ellerinde foto olmasına rağmen açiklayamamışlardır. Bu da ayrıca önemlidir. 'İlçe  Başkanlarına  sorabilirsiniz' denmiş. Ben Erol Oktay  olarak, söylediğim her sözün arkasındayım. Arayın sorun, hata 24 haziran akşamı yapılan toplantıyı ve çekilen fotoda niye eksik ilçe başkanı  olduğunu da sorun değerli başkanlarımıza. 'Kol kırılır yen içinde kalır' derler ya. İhanet suçlamasından sonra yen falan kalmadı. İl Başkanlığı makamına her zaman saygımız olacaktır ama teşkilatı ve davamızı yaptıkları söylemlerle  buralara getiren  il başkanı  ve yönetimiyle hiçbir hak ve hukukumuz kalmamıştır, olmayacaktır.

Cennet mekân Başbuğ Alparslan TÜRKEŞÎN Emaneti olan bu kutlu davaya liderimiz Türkmen beyi Genel Başkanımız  Sayın Devlet BAHÇELİ 'nîn Emir ve talimatları doğrusunda hizmet etmeye ömrümüz yettiği müddetçe devam edeceğiz.

Bu süreçte  altı senelik ilçe başkanlığımda bizimle beraber çalışan, bizleri yarı yolda bırakmayan, bütün dava arkadaşlarıma kadın kolları başkanım ve yönetimine, köy temsilcilerimize, sandık görevlilerimize ve özelikle bizleri herzaman çok iyi karşılayan değerli  muhtarlarımıza teşekür ediyorum

Saygılarımla. Allah'a emanet olun."