CHP'den Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyeliğine aday olan Hüseyin Çakır, dün yapılan Mahalli İdareler Seçiminde görevli olduğu okulda aniden rahatsızlandı. Ambulans ile Özel Echomar Hastanesi'ne kaldırılan Çakır, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Merhum Çakır için bugün Kdz. Ereğli Belediye binası önünde tören düzenlendi. Törene; Çakır ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve daire müdürleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törende bir konuşma yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık; merhum Hüseyin Çakır'ın İlçe Tarım Müdürlüğü'nden itibaren ilçeye uzun yıllar hizmet ettiğini söyledi. Çakır'ın demokrasi şehidi olduğunu ifade eden Posbıyık, ailesine ve CHP camiasına başsağlığı ve sabır diledi.

Kdz. Ereğli'de kıyafeti otobüs kapısına sıkışan kadın yaralandı! Kdz. Ereğli'de kıyafeti otobüs kapısına sıkışan kadın yaralandı!

Törende konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul ise Çakır'ın, yol arkadaşı olduğunu söyledi. Hüseyin Çakır'ın, tanıdığı ender insanlardan biri olduğunu ifade eden Ertuğrul; Çakır ailesine başsağlığı dileyerek "Hüseyin Çakır ile gurur duyun. O hep alnı ak, başı dik gezerdi. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından merhum Çakır'ın naaşı, CHP İlçe Örgütü önüne götürüldü.

Editör: Şeyma Kaya