Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Zonguldak ziyaretleri kapsamında 19 Eylül 2023 tarihinde Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Bakan Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ı GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir ile GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri karşıladı.

"Ben mafyayım" dedi! Polise demir sopayla saldırdı! "Ben mafyayım" dedi! Polise demir sopayla saldırdı!

GMİS ziyaretinde Bakan Işıkhan'a, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı ve Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Bakanlığa bağlı kurumların Genel Müdürleri eşlik etti.

GMİS Genel Başkanı Yeşil, Genel Maden İşçileri Sendikası’nın 1946 yılında kurulan Türkiye’nin ilk üç sendikasından biri olduğunu belirterek “Sizlerin Sendikamızı ziyaretinden mutluluk duyduk. Hoşgeldiniz” dedi.

Yeşil, sendikanın çalışmaları ve madencilikle ilgili Bakan Işıkhan’a bilgiler verdi.

Nezaketleri nedeniyle Yeşil’e ve Sendika Yöneticilerine teşekkür eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Biz her zaman emekçi kardeşlerimizin, sizlerin yanında olduk. Yerin altında 400-500 metrede çalışan kardeşlerimizin emeğine hep saygı duyduk” dedi.

Bakan Işıkhan ve ziyarette hazır bulunanlar maden şehitleri için Fatiha okudu.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Bakan Işıkhan’a bir madenci feneri takdim etti.

Ziyaret basına kapalı olarak devam etti.