İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin seçimli olağanüstü genel kurultayında aday olmayacağını açıklamasının ardından Zonguldak’ta nasıl bir yapılanma olacağı merak uyandırdı. Pek çok isim yeni gelişmelere göre yerini belli etmek için kulislere başladı.

Son yerel seçimlerde oyu dibe vuran partilerden biri olup yalnızca %3,77 oy alan İYİ Parti 'de Genel Başkan Meral Akşener açıklamada bulundu. Açıklamada "Ben şahsen seçim sonuçları kapsamında ödediğimiz ve ödediğim bedele razıyım" ifadelerini kullanan Akşener, "Geldiğimiz noktada İYİ Parti olarak ismimiz, bugünü kazanmak uğruna yarınları tehlikeye atan kirli pazarlıklarla anılmıyorsa, ben bu bedele razıyım. Bugün İYİ Parti sarsılmış; ama ne iktidarın ne ana muhalefetin, ne de 2028 hesapları kovalayan bir takım aktörlerin arka bahçesi olmaya direnmişse, ben bu bedele razıyım. Ve hatta İYİ Parti, bugünü feda etme uğruna, bu gidişle yarın Türkiye'nin önüne çıkacak türlü musibetlere karşı her zamanki dik duruşunu gösterebilecek bir tutum almayı başarabildiyse, ben bu bedele razıyım. Çünkü ben, dün olduğu gibi bugün de milletimin, devletimin, memleketimin iyiliği için her türlü bedeli öderim" dedi.

"ADAY OLMAYACAĞIM" DİYEREK DUYURDU
Akşener sözlerinin devamında ise şunları söyledi:
"Bu kapsamda, seçimlere dair muhasebemizi yapacağımız, 2028'e giden yolda rotamızı belirleyeceğimiz seçimli olağanüstü kurultayımızda Genel Başkanlığa aday olmayacağımı ilan ediyorum.
Kurultayımızın şimdiden; partimiz, milletimiz ve memleketimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum"

Derbi maçı sonrası Zonguldak'ta silahlar konuştu! Derbi maçı sonrası Zonguldak'ta silahlar konuştu!

BU KARARI BEKLENİYORDU
Genel seçimlerde istediğini bulamayan, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Mansur Yavaş’ın adaylık konusunda önünü kestiği iddia edilen Akşener’in partisi İYİ Parti son yerel seçimler ile birlikte kuruluş hedeflerinden tamamen uzaklaşmıştı.

GÖZLER ZONGULDAK’TA
İyi Parti’de yeni genel başkan için Koray Aydın başta olmak üzere pek çok ismin adı geçiyor. Zonguldak bölge koordinatörü Yavuz Erkmen, İl Başkanı Erdal Gülay başta olmak üzere İYİ Parti’ye gönül vermiş, artan destekler karşısında umutlanmış ancak Akşener’in tutarsız politikaları sonrası hayal kırıklığı yaşamış pek çok isim Ankara’dan gelecek haberleri bekliyor.

Yeni yapılanma döneminde tepeden tırnağa değişiklikler beklenirken Zonguldak’ta pek çok isim yeni yapılanmayı merak ediyor.

Bazı isimler yeni yapılanma döneminde rol alabilmek için çoktan kulislere başlamış durumda.

Editör: U. G.