Valilikten kirlilik açıklaması! Müsilaj değilmiş! Valilikten kirlilik açıklaması! Müsilaj değilmiş!
Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, geçtiğimiz günlerde otobüs durağında bir kadına tacizde bulunan iki kişiyi uyarmasının ardından saldırıya uğradığını ve şahısların parasını çaldığını açıkladı.
 OLAY NEYDİ?
Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde, otobüs durağında bekleyen bir kişi, çevresinde tanımadığı iki şahsın küfürlü konuşmalarından rahatsız oldu. Şahısları uyarması üzerine iki kişinin saldırısına uğrayan vatandaş darp edildi. Yaşanan arbede sırasında cüzdanını düşüren mağdur, içinde bulunan 500 TL parasının da çalındığını ihbar ederek şikayetçi oldu.
Olayın ardından Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından Jandarma Dedektifleri (JASAT) destekli özel bir ekip kuruldu. Geniş çaplı araştırma ve soruşturma sonucunda, şüpheli iki şahsın kimlik bilgilerine ulaşıldı. Şüphelilerin olay yerinden otostop çekerek kaçtıkları ve Çaycuma ilçesinden Karabük'e tren bileti aldıkları tespit edildi.
Aynı gün Karabük İl Jandarma Komutanlığı ile eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, şüphelilerden biri Karabük'ün Yenice ilçesi tren garında, diğeri ise Karabük'te ikamet ettiği köyde yakalanarak gözaltına alındı.
"BENİ GERÇEKTEN DUYGULANDIRDI"
Ahmet Öztürk, “Açık Teşekkür” başlıklı notu ile sosyal medya hesabından konuya dair açıklama yaptı. Öztürk; "Bir toplumsal mücadele insanı olarak, sıkça eleştirdiğim güvenlik güçlerimizin bu olayda sergilediği sıcak tavır, olaylara yaklaşımındaki ciddiyet, sahip oldukları sorun çözme kapasitesi beni gerçekten duygulandırdı" dedi.
Öztürk’ün konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:
“AÇIK TEŞEKKÜR
5 Haziran Çarşamba günü Bakacakkadı’daki otobüs durağında, bir kadına küfürle tacizde bulunan 2 kişiyi sözlü olarak uyardım. Gelişen diyalog sorası üzerime saldıran kişilerle arbede yaşadım. Boğuşma sırasında dengemi kaybedip yere düşerken, elimdeki cüzdan da biraz ileriye fırladı. Cüzdanımı ele geçiren şahıslar, içindeki parayı alıp, olay mahallinden koşarak uzaklaştı. Hemen 112’yi arayarak, yaşananları anlattım. Olaya büyük bir ciddiyetle yaklaşan Jandarma ekipleri, şahısları 12 saat gibi kısa bir sürede yakalayıp adli makamlara teslim etti. Tarafımca da teşhis edilen saldırganlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Böylece suç makinesi olarak aramızda dolaşan 2 kişinin, en azından uzunca bir süre, başkalarına musallat olması önlenmiş oldu.
Olayın mağduru olmama karşın sonuçtan son derece mutluyum. Bir toplumsal mücadele insanı olarak, sıkça eleştirdiğim güvenlik güçlerimizin bu olayda sergilediği sıcak tavır, olaylara yaklaşımındaki ciddiyet, sahip oldukları sorun çözme kapasitesi beni gerçekten duygulandırdı. Kendilerine teşekkür etmeyi bir borç bildim.
Tüm bu süreci başarıyla takip edip suçluların kısa sürede yakalanmasını sağlayan Bakacakkadı Jandarma Komutanlığına, Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığına, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına, Yenice İlçe Jandarma Komutanlığına, Karabük İl Jandarma Komutanlığına, Jandarma Suç Araştırma Timine (JASAT) soruşturma talimatı vererek olayın kısa sürede çözülmesini sağlayan Gökçebey Cumhuriyet Başsavcılığıyla operasyonda emeği geçen tüm Jandarma personeline açıkça teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler.
Not: Merak edenler söyleyeyim: Vücudumda en küçük bir yara bere izi, sağlığımda hiçbir sorun yok.”