CHP’de aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Mimar Fırat Birkan Zonguldak Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı. Aday adaylık başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’na teslim eden Birkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyetimizin 100 yıllık çınarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmaktan, dün olduğu gibi bugünde gurur ve onur duyuyorum.

CHP İl Örgütümüzde siyasete başlamış ve çeşitli kademelerde görev yapmış bir kardeşiniz olarak öncelikle beni tanımayanlar için kendimi tanıtmak isterim.
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra  Zonguldak’ımız da iş hayatıma başladım ve bugüne kadar birçok şirketin plan ve proje geliştirilmelerinde aktif rol aldım.
Ardından kendi şirketimi kurarak Zonguldak’ımıza hizmet etmeye devam ettim.
Bu sırada aktif siyasetten kopmayarak partimizde il başkan yardımcılığı, il saymanlığı gibi görevlerde bulundum.
Genel ve yerel seçimlerde gençlik kollarımızla birlikte sahada partimiz adına ne yapılması gerekiyorsa, ne görev verildiyse yaptım,yapmaya çalıştım ve bundan  sonra da yapmaya devam edeceğim .
Ayrıca, TMMOB Ankara Şubesi Zonguldak Temsilcilik başkanlığı  yaptım  ve  uzun süre yönetim kurulunda yer aldım. Halen Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevimi sürdürmekteyim.

Zonguldak Belediye Başkanlığı için partimizden aday adayı oldum.
Tabii ki, partili yoldaşlarımın ve yakın çevremin önerisi üzerine gerekli araştırmaları yaptım ve ailemin de onayını alarak bu kararı aldım.
Kendime, ekip arkadaşlarıma, partili yoldaşlarıma ve Zonguldak halkına güveniyorum.
Zonguldak’ın bugünkü içler acısı halini görünce kendimi ve partimizi borçlu hissediyorum.
Zonguldak halkı olarak,  bu şekilde  hatalı  yönetilmeyi ve ben yaparım anlayışını hak etmiyoruz.

İnstagram'dan bu mesajı alırsanız sakın açmayın! İnstagram'dan bu mesajı alırsanız sakın açmayın!

Zonguldak, Demokrasi bilinci yüksek ve her alanda örgütlü meslek erbaplarıyla, uzman kadroları olan bir şehirdir.
Bugün, birleştirici ve ortak akılla yönetilme ihtiyacını hepimiz görmekteyiz.
Fikirlerimizi, düşüncelerimizi ve en önemlisi projelerimizi Zonguldak’ın ana sorunlarını hedef alarak ortak akılla geliştireceğiz.
Zonguldak’ın buna ihtiyacı var. Ben değil, biz olacağız. Ayrıştırmayacağız ve ötekileştirmeyeceğiz.

Şeffaf yönetim anlayışıyla o özlenen Zonguldak’ı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimiyle kuracağız.
Zonguldak’ta önemli sorunlardan bir tanesi olan imar planı konusunda yeterli bilgi birikme sahibim, şehir plancılığını ve yönetimini biliyorum
Tüm üyelerimizin ve çok değerli hemşerilerimin desteklerini bekliyorum.

Şeffaf belediyecilik anlayışını kimlerle inşa edeceğimizi sizlere anlatmak isterim.
Mimar ve Mühendis ağırlıklı bir ekip kurma düşüncemiz ile birlikte, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve muhtarlarımız ile bu şehri herkesin  hayal ettiği, yaşamaktan zevk aldığı bir kent haline getirmek için çalışacağız

Cumhuriyetimizin 100  yıllık  çınarı  Cumhuriyet Halk Parti’mizden  Zonguldak  Belediye Başkan aday adaylığımı; ‘ZONGULDAK’A  BİR MİMAR LAZIM’ sloganıyla kamuoyuna duyuyorum.
Partimize ve Zonguldak’ımıza hayırlı olsun. TEŞEKKÜR EDERİM"