AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı Rüştü Amil trafik kazası geçirdi AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı Rüştü Amil trafik kazası geçirdi
Filyos'ta köprü yapım işinde çalışan taşeron işçilerinin 2 aydır maaş almadıkları üzerine işçiler yetkililere seslendi.
D.İnşaat sahibinin B.O. İnşaat’tan 1 Milyon 600 bin TL alacağının olduğunu bu yüzden işçilere maaş verilmediği belirtilirken, herhangi bir şikayet olması halinde ise maaşlarını hiç alamayacakları ifade edildi. Aylardır alamadıkları maaşlarını bekleyen işçiler, yetkililere seslenerek konu ile ilgili gerekli adımların atılmasını talep ettiler.
İşçiler yaptıkları açıklamalarda; “Herkese ulaşmaya çalışıyoruz. ‘Arayacağız’ diyorlar ama kimsenin aradığı yok. Aylardır maaşlarımızı bekliyoruz. Evimize ekmek götüremez hale geldik. Lütfen yetkililer sesimizi duysunlar. Özellikle Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’na sesleniyoruz. Lütfen elimizden tutun. Borçlar birikti. Evimizin kirasını ödeyemiyoruz. Çocuklarımıza yiyecek alamıyoruz. Hastaneye gidemiyoruz. Ne yazık ki, haber yapılmadan önce her yolu denedik. Çok sayıda yetkiliye ulaşmayı denedik ama dönüş yapılmadı. ‘Paranızı yatıracağız’ dediler, aylar geçti yatırmadılar. Ciddiye almadılar. Devletimiz bize sahip çıksın. Avukata gidecek paramız yok. Devletimizden yardım bekliyoruz” ifadelerine yer verdiler.
Konuyla ilgili olarak yetkili makamların bu konuya el atması bekleniyor.
Editör: Şeyma Kaya