Organizasyona tüm yaş kategorilerde 433 erkek olmak üzere toplam 859 sporcu katıldı.
Kdz. Ereğli Eskrim Spor Kulübü’nden Ayşe Betül Doğan, Yıldız Kadın Kılıç (U17)’de  3’üncü olarak Federasyon Kupasının sahibi oldu.
U14 Kızlar Kılıç’ta da Alya Nehir Özoğul 5’inci olarak turnuvayı tamamladı.
Dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarını TEF Başkan V. Müminhan Bilgin, TEF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gürpınar, TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal, TEF Organizasyon Kurulu Üyesi Turgay Caner ve Müsabaka Gözlemcisi Milli Hakem Büşranur Adalıoğlu'nun elinden aldı.
Kdz Ereğli Eskrim Spor Kulübü Başkanı Murat Ergin, yaptığı açıklamada başarılı sporcularını kutlayarak, “Ankara’da düzenlenen U10-U12-U14-U17 ve Gençler Federasyon Kupası turnuvasında mücadele eden tüm sporcularımızı, madalya ve kupa alan antrenörümüz Furkan Unutan, sporcularımız Alya Nehir Özoğul, Ayşe Betül Doğan ve ailelerini tebrik ederim. Bizlerden hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Gençlik Spor İlçe Müdürümüz Adem Çelik'e, desteklerini hissettiğimiz Gençlik ve Spor il şube müdürümüz Serkan Keleş'e, Gençlik ve Spor İl müdürümüz Hakan Yüksel'e ve son olarak hiçbir zaman fedakarlıktan kaçınmayan sporcu velilerimize teşekkür ederim.”dedi.