Ereğli'de fabrikadan yayılan kötü koku mahalleliyi ayağa kaldırdı! Ereğli'de fabrikadan yayılan kötü koku mahalleliyi ayağa kaldırdı!

Zonguldak Kdz. Ereğli’de sel felaketinde eşini ve annesini kaybeden Fatma Tosun, altınlarını çalarak kayıplara karışan görümcesi Hamide Aktaş’ı arıyordu.

Kdz. Ereğli’de yaşanan sel felaketi bir aileyi derinden etkiledi. Sel felaketinin ardından evsiz ve dul kalan Fatma Tosun, görümcesi Hamide Aktaş’ın kendisinin savunmasızlığından yararlanarak evli olduğu halde sevgilisiyle birlikte 500 bin TL değerindeki altınları çalıp kaçtığını ve kendisini zor durumda bıraktığını iddia etmişti. Adalet aramaya kararlı olan Fatma, yardım için Müge Anlı ile Tatlı Sert’e başvurarak görümcesinin ve sevgilinin bulunup çocuklarının geleceğini geri kazanmak istediğini belirtmişti.

İhbar üzerine harekete geçen Emniyet Güçleri tarafından görümce Hamide Aktaş bulundu. Yaşanan olayların ardından Aktaş gözaltına alınarak soruşturma başlatıldı. Olayın mağduru Fatma Tosun’a ait altınlar ise görümcesi Hamide Aktaş’ın evinde deterjan kutusunun içinde bulundu.  

Editör: Tuğçe Atalar