Dilek Demirel İYİ Parti'den istifa etti! Dilek Demirel İYİ Parti'den istifa etti!

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural Zonguldak Ankara karayolu üzerinde heyelan bölgesinde tüm uyarılara rağmen tedbir alınmamasına tepki gösterdi.

Zonguldak – Ankara yolunda tehlike! Karayolları uyuyor! Zonguldak – Ankara yolunda tehlike! Karayolları uyuyor!

Daha önce Z HABER’in uyarılarına rağmen Karayolları ekiplerinin tedbir almaması dikkat çekerken Dural açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Geçtiğimiz günlerde Zonguldak-Ankara karayolunda dev kayaların yola düşmesi sonucunda şans eseri sadece bir araçta maddi hasar meydana geldi, tabiri caizse ucuz kurtuldu. Facia senelerdir geliyorum diyor dönem dönemde geliyor ama  iktidar aldırış etmiyor, tedbir almıyor, gerekeni yapmıyor. Zonguldak-Devrek yolunun sıcak asfalt dökümü 22 yıldır yapılmıyor, vatandaşımız yıllardır stabilize, mıcırlı, heyelan tehlikesi olan yoldan ulaşım sağlamaya mecbur bırakılıyor. Yolun birçok yerinde yol yapım hataları, kot farkları tehlike saçıyor. Bariyer uygulamasının senelerdir yeterince yapılmamasından kaynaklı ve saydığımız sebeplerden yüzlerce insanımız öldü veya yaralandı. Bunların sebebi iktidarın Zonguldak’a şaşı bakmasından ve önem vermeyişindendir. İktidar milletvekilleri, bürokratlar 22 yıldır bu yolu kullanarak Ankara’ya gitmektedir, sorunları görmektedir. Peki neden bu sorunu çözmemektedirler? Zonguldak’ın genel bütçeye verdiği katkıdan neden çok daha azına almasına razı gelmektedirler ve sesleri çıkmamaktadır? Zonguldaklının payına neden hep ölmek veya şans eseri kurtulmak kalmaktadır? Halkımız size mesajını 2024 yerel seçimlerinde sandıkta verecektir,hiç şüpheniz olmasın.”