Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Lig D Grubu’nda mücadele eden namağlup lider temsilcimiz Zonguldak Spor Basket 67 Takımı, ligin 7. hafta maçında zorlu deplasmanda Kastamonu İstiklal Yoluspor Basketbol Takımı’na konuk oldu.  
Bu akşam saat 18.00’te Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Kastamonu İstiklal Yoluspor Basketbol Takımı taraftarları yoğun ilgi gösterdi. 
Bilindiği gibi ev sahibi Kastamonu İstiklal Yoluspor Basketbol Takımı’nın talebi doğrultusunda Kastamonu İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından Zonguldak Spor Basket 67 Takımı’nın taraftarlarına yasak koymuştu. Bu yasak nedeniyle  Zonguldaklı taraftarlar Zonguldak Spor Basket 67 Takımı’nın yanında olamadı.  
Yoğun taraftar baskı altında Kastamonu İstiklal Yoluspor Basketbol Takımı karşısında maça muhteşem başlayan temsilcimiz  Zonguldak Spor Basket 67 Takımı, ilk periyodu 15-29 önde tamamladı. İkinci periyodu da 37- 50 önde tamamlayan Zonguldak Spor Basket 67 Takımı, üçüncü periyodu 50-62’lik skorla kazandı.  
4. ve son periyotta da  ev sahibi Kastamonu İstiklal Yoluspor Basketbol Takımı‘na şans tanımayan kırmızı-lacivertli temsilcimiz, salondan 88-62 galibiyetle ayrıldı.
Maçın sona ermesi ile birlikte temsilcimiz Zonguldak Spor Basket 67 Takımı oyuncuları, teknik heyet ve yöneticiler alınan galibiyetin sevincini doyasıya yaşarken, Kastamonu İstiklal Yoluspor Basketbol Takımı‘nın oyuncuları, teknik heyet, yöneticiler ve taraftarları ise alınan yenilgi nedeniyle kendi evlerinden üzgün ayrıldılar.  
Temsilcimiz aldığı bu önemli galibiyet sonrasında 7’de 7 yaparak namağlup olarak liderliğini sürdürdü.