Yılmaz ayrıca promosyon sözleşmesi hakkında da açıklamada bulunarak işçilere ödemelerin ne zaman yatacağının da müjdesini verdi.

Türk Metal Sendikası üyesi işçilerin her yıl 9 bin lira olmak üzere 3 yıllık 27 bin liralık promosyon anlaşması imzalandığı ve ödemelerin 16 Ocak’tan itibaren hesaplara yatacağı öğrenildi.

“Başkanımız Pevrul Kavlak’ın 26 Ağustosta vermiş olduğu start ile başlayan Türk Metal Sendikası-Erdemir 29.Dönem İmzalanan Toplu İş Sözleşmesinin detaylarını Demir Üretim Direktörlüğü Kok Mekanik Bakım Çalışanı Üyelerimiz ile Genel Başkanımız Sn.Pevrul Kavlak’ın selamlarını ileterek paylaştık.

Türk Emek Tarihinin ve Alın Terinin Yılmaz Bekçisi Buzkıran Gemimizin Kaptanı Yüzbinlerce Emekçinin Yüreklerinin yareni Türkiye İşçi Sınıfının Umudu Genel Başkanımız Sayın Pevrul KAVLAK başta olmak üzere; her biri kutsal davamıza nefer olmuş değerli Erdemir Emekçisi kardeşlerimize teşekkür eder, imzalanan sözleşmenin Teşkilatımıza ve Erdemir camiamıza, Türkiye Emek Camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”