Zonguldak’ta kurulu bulunan EMKO firması İstanbul’da düzenlenen iki ayrı fuara eş zamanlı katılarak sektörün ilgi odağı olmayı başardı.

İstanbul’da yapılan Uluslararası HVAC&R, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Yangın, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı ve Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) fuarına katılan EMKO, fuarı yeni işbirlikleri ile tamamladı.
EMKO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Günay’ın da bizzat katıldığı fuarlarda iş dünyasından yeni partnerler ile temaslar kuruldu. Fuarların dikkat çeken üreticileri arasında yer alan EMKO’nun standlarını ziyaret edenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı. İmamoğlu’na Zonguldak Kömürspor’un Onursal Başkanı Sabit Danış ile Emko Grup Şirketleri sorumlusu ve ortaklarından Zonguldakspor yöneticisi Erim Berberoğlu eşlik etti.

EMKO HAKKINDA BİLGİLER

CHP'de adaylar belli oldu! İl Başkanı neler söyledi? CHP'de adaylar belli oldu! İl Başkanı neler söyledi?

EMKO’nun kurumsal sayfasında firma hakkında bilgiler şu şekilde aktarılmaktadır:
EMKO A.Ş., Isıtma sektörüne 1993 Yılında yapılan fabrika yatırımıyla giriş yapmıştır. Üretimine 1.500 metrekarelik bir alanda 40 kişilik bir ekiple başlayan firmamız şu an 70 bin metrekarelik bir alanda 200 den fazla çalışanı ve geniş makine parkı ile Kombi , Panel Radyatör, Havlupan Radyatör, Katı Yakıt Kazanı, T-Fittings, Radyatör Yan Kapak ve Üst Kapak, Askı Konsol, Türkiye’de ilk olarak üretilen Purjör Anahtarı, Radyatör Bağlantı Dübelleri, Ses Yalıtım Plastikleri ve Kromlu Ürünler İmalatı yapmaktadır.

2015 yılında yapılan yeni yatırım ile yoğuşmalı 24 kw – 28 kw – 35 kw ile hermetik 24  kw – 28 kw olmak üzere 5 ayrı modelde kombi üretmektedir.

Sürekli büyüyen EMKO A.Ş. yüksek kalitede üretim gerçekleştirmektedir. Bütün bu çalışmalarına ek olarak markalaşma sürecini hızlandıran EMKO A.Ş. ISO 9001, TSE ve CE Kalite belgelerini almıştır. EMKO A.Ş. Sektörle ilgili fuarlara katılarak, ulusal basın ve televizyon kanallarında verdiği reklamlarla tanıtımlarını gerçekleştirmiştir. EMKO 61.000 ihracatcı firma arasından ilk 1000 firma arasında yer aldı.

İthalat ve ihracat yapan firmalar arasında ön sıralardaki  yerimizi alarak ürünlerimizi yurtiçi ve yurtdışı taleplere yönelik pazarlamaktayız. EMKO A.Ş. olarak; İngiltere, Almanya, Belçika, Rusya, Hollanda, Yunanistan başta olmak üzere Doğu Avrupa ve Türk Cumhuriyetler i ile toplamda 56 ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz. Bunun yanı sıra Yurt içi satışlarını bölgesel yetkili bayiler vasıtasıyla yapmaktayız. EMKO A.Ş. olarak iç pazar payını sürekli arttırmanın yanında ihracatta da çok daha geniş bir alana yayılma hedefiyle yatırımlarımızı artırmaktayız. 

Yurt içinde kurmuş olduğumuz satış sonrası servis ağımızı tamamlamış olup müşteri hizmetlerine yoğun bir şekilde devam etmekteyiz. Sürekli gelişmeyi, teknolojik yeniliklerden faydalanmayı, üretiminde en üst kalitede ürün kullanmayı ve yeni yatırımlarda bulunmayı bir politika haline getiren firmamız, ürün yelpazesini ve ülke çapındaki bayii ve servis ağını genişleterek müşterilerine Emko Kalitesi adı altında tüm ürün ve hizmetlerini bir elden sunmaktadır.