Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan'ın açıklamaları sonrası milyonlarca emekli Meclis’in açılacağı tarih olan Ekim ayında yapılacak maaş iyileştirmesini beklemeye başlamıştı. ‘En düşük emekli maaşı 10 bin TL olacak, emekliye enflasyon oranı üzerinde artış yapılacak, refah payı verilecek’ iddiaları ortalıkta dolaşırken, bomba bir iddia geldi. Emekliye ekimde zam değil ama 'Cumhuriyet İkramiyesi' verilecek.

Okullarda "sınıf anneliği" uygulaması yasaklandı Okullarda "sınıf anneliği" uygulaması yasaklandı

Emekli maaşlarına Temmuz ayında yapılan yüzde 25'lik artış memnuniyetsizlik yaratınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşlarının iyileştirilmesi talimatı vermişti. SGK ve Bağ-Kur kapsamında bulunan emeklilere de tıpkı memur ve memur emeklilerinin alacağı gibi bir zam oranının yapılması beklenirken, en düşük emekli maaşının da 7500 TL’den 10 bin TL düzeyine yükseltilmesi ihtimali bulunuyor.

Erdoğan müjdeleyecek! Cumhuriyet İkramiyesi

Ekim ayında beklenen emekli maaşı iyileştirmesiyle ilgili kulislere yeni bir bilgi düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjde olarak duyurması beklenen bir kereye mahsus olarak 5 bin liralık ‘Cumhuriyet İkramiyesi’ verilebileceği öğrenildi.