CHP'li başkanlar seçimi değerlendirdi! CHP'li başkanlar seçimi değerlendirdi!
Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından videolu bir paylaşım yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tahsin Erdem’in Zonguldak için yapacağı projelere tam destek sözü verdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, CHP İl Başkanı Devrim Dural ve Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zonguldak Belediyesi olarak önemli projelere imza atacaklarını ifade eden Ekrem İmamoğlu,
şunları söyledi:
“İstanbul'dan Zonguldak'a sevgili hemşehrilerime selamlarımı iletiyorum. Tahsin Erdem başkanımın Zonguldak’a dönük hazırlıklarıyla ilgili bilgi edindim. Ve birlikte çok güzel bir toplantı yaptık. Zonguldak’ı sadece madencisiyle, emekcisiyle değil, hem İstanbul’a hem Türkiye’ye olan etkisiyle de önemsiyoruz. Sosyal demokrat ve halkçı belediyeciliğin, insanını düşünen ve insanıyla birlikte karar alan bir sürecin  başlaması bütün Karadenize iyi gelecektir. Tahsin Erdem başkanımı elbette destekliyoruz ve İstanbul ile Zonguldak’ın bir arada çok özenli işler üreteceğine, çok güzel tasarımlarla kente hak ettiği değeri kazandıracağına inanıyorum. Başkanıma başarılar diliyorum yolu açık olsun. Bizde İstanbul’da hangi biligi ve deneyim varsa yanınızda olacağız. Bütün hemşehrilerime selam iletin lütfen.”
Son derece sıcak bir ortamda geçen görüşmede CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, yarın Dedeman Otel’de yapılacak proje lansmanı öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na projelerini anlattı.
Editör: Şeyma Kaya