Merve Kır'dan İYİ Parti'ye çağrı! "Bu kişiyle yolunuzu ayırın, diğer partilere örnek olsun" Merve Kır'dan İYİ Parti'ye çağrı! "Bu kişiyle yolunuzu ayırın, diğer partilere örnek olsun"
CHP Zonguldak eski Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’nun önceki dönem Belediye Meclis Üyesi Ozan Demirtaş'a fiziksel saldırıda bulunmasını eski il ve ilçe başkanlarıyla ortak açıklama yayınlayarak kınamıştı. Uzun, Osman Zaimoğlu'nun Ozan Demirtaş'a saldırısını kınamasının ardından Halil Furat'ın açıklamasına verdiği yanıt dikkat çekti. Uzun, sosyal medya hesabından yaptığı yeni açıklamada; “Birlikte çaldınız, birlikte oynadınız. Yaptığımız ortak açıklamanın mürekkebi kurumadan kendi siyasi hesaplarına ve hesaplaşmalarına bizleri de ortak gibi göstermeleri kabul edebileceğim bir durum değil” dedi.
Ebru Uzun’un konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:
“Kamuoyunda günlerdir konuşulan Merkez İlçe Başkanımız Osman Zaimoğlu 'nun önceki dönem Belediye Meclis Üyemiz Ozan Demirtaş'a şiddet içeren bir eylemde bulunmasını eski il ve ilçe başkanları olarak bir açıklama ile kınadık.
Evet ,ortak açıklamaya imza verdim ve sebebi ne olursa olsun sevgili Ozan'a yapılan bu hareketi bir kez daha kınıyorum.
Ancak sonrasında eski il başkanımızdan ortak metnin bütünlüğüne gereksiz bir anlam yükleyen açıklama geldi. Yaptığımız ortak açıklamanın mürekkebi kurumadan kendi siyasi hesaplarına ve hesaplaşmalarına bizleri de ortak gibi göstermeleri kabul edebileceğim bir durum değil.
Ortada ayıplı bir durum varsa sorumluları utanıp susacağı yerde herkesten çok sesi çıkıyorsa sormak isterim..!
Gelinen noktada hesaba ortak değil misiniz?
Dün göremediğinizi bugün mü gördünüz?
Daha düne kadar adaylığı için direttiğiniz insana,  kendi öz eleştirinizi yapmaktan kaçınarak, üzerinde tepinip  faturayı kesmekle kurtaramazsınız!
Sonuçta hepiniz oradaydınız!
Birlikte çaldınız, birlikte oynadınız…
Ha bir de şimdi sızlanıyorsun...
Yalan mı?
Ben sevgili Ozan'a yapılan ayıbı ayrı, sizin ayıbınızı ayrı değerlendiriyorum bu böyle biline.”