CHP’de anket ve ön seçim tartışmaları 7 aday adayının Genel Başkan Yardımcısı Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ve İl Başkanı Devrim Dural başkanlığında bir araya gelmesi ile yerini sükunete bıraktı. Aday adaylarının bir araya geldiği toplantıda tek hedefin Zonguldak Belediyesini kazanmak olduğu belirtilirken aday adayları kim aday çıkarsa çıksın birirlerine tam destek olacaklarını açıkladı.

TÜİK, 2023 yılı Evlenme ve Boşanma istatistiklerini açıkladı TÜİK, 2023 yılı Evlenme ve Boşanma istatistiklerini açıkladı

İL BAŞKANI KİMİ DESTEKLİYOR?
Toplantı sonrası Z HABER’in sorularını yanıtlayan İl Başkanı Devrim Dural tüm aday adaylarına teşekkür ederek; “ortak hedefimiz Zonguldak Belediyesi’ni kazanmak olacak” dedi. Dural kendisinin hiçbir adayı desteklemediği belirterek; “Bu yönde bazı şeyler duyuyorum. Toplantıda da söyledim. Aday adaylarımızın tamamı Zonguldak Belediyesi’ni doğru yöneterek Zonguldak merkezi geleceğe taşıyacak, hem belediyede hem belediye ile vatandaşlarımız arasında huzuru sağlayacak isimler. Yöntemleri, tarzları farklı olabilir ancak hepsinin başarılı olacağından hiç şüphem yok. Bu kadar güçlü aday adayları ile birlikte çalışmaktan ve aynı hedefe ilerlemekten çok mutluyum. Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel de ilettiğimiz rapor doğrultusunda, genel başkan yardımcımız Deniz Bey’in de kendisi ile görüşmesi sonrasında 7 aday adaylı bir ön seçim önerisine destek oldu. Bu saatten sonra yapılacak tek şey kenetlenip Zonguldak Belediyesi’ni kazanmak. Sadece kazanmak değil nasıl yönetildiğini göstermek. Bu süreçte hiçbir adayımız için tek bir üyeyi aramadım, aramam, destek istemem, paylaşımını beğenmem ve buna benzer şeyler göremeyeceksiniz. Aday adaylarımız kendilerini üyelerimize anlatacaklar. Üyelerimiz karar verecek. Benim il başkanı olarak görevim partimizde birlik beraberlik çabamızı zirveye taşıyarak geçmişte yaşanan kırılmaların önüne geçmek. Bu kadar güçlü aday adaylarımızla bir seçim sürecine gitmekten dolayı da çok mutluyum. Partililerimizin ve kamuoyunun hiç endişesi olmasın. Adaylarımızın bir araya geldiği toplantıda bunların hepsini samimi olarak konuştuk” dedi.