Zonguldak judo takımına 3 şampiyonluk birden! Zonguldak judo takımına 3 şampiyonluk birden!
Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig maçları oynanan son müsabakalarla tamamlandı.
Karadeniz Ereğli Çiğdemlispor, Kozlu İhsaniyespor ve Çaycuma Gençlerbirliği küme düşerken, Yeni Mahallespor, Mavi Şimşekspor ve Gelikspor ise play-off’lara kaldı. 
Ligi 51’er puanla zirve tamamlayan Devrek Belediyespor ile Kilimli Belediyespor süper lig şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselme adına Barajı oynayacaklar.
Baraj maçını kazanan takım ise 2023-2024 sezonu şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek. Kaybeden takım ise play-off’larda yoluna devam edecek. 
Ayrıca Zonguldak Futbol İl Temsilciliği bir değişiklik yapmazsa eğer Devrek Belediyespor ile Kilimli Belediyespor arasındaki baraj maçını 13 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da  Kozlu Sentetik Sahada  oynatması bekleniyor.
Baraj maçı kaybeden takım, Yeni Mahallespor, Mavi Şimşekspor ve Gelikspor ile play-off maçları oynayacak. Play-off’u ise şampiyon tamamlayan takım ise Bölgesel Amatör Lig’i en az puanla bitiren Kdz. Ereğli Belediyespor yada Alaplı Belediyespor’dan biriyle play-out maçı oynayacak. Kazanan takım Zonguldak’ı BAL’da temsil edecek.

Editör: Şeyma Kaya