Tepebaşı Belediyesinin destekleri ile Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde düzenlenen ve 9 farklı kategoride ödül verilen törende CHP’li Yavuzyılmaz, “Yılın Siyasetçisi” ödülüne layık görüldü.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç, Engin Altay ve Kıbrıs Türkü siyasetçi Serdar Denktaş ile aynı kategoride ödül alan Yavuzyılmaz, çalışmalarında ilhamını Uğur Mumcu’dan aldığını ve her zaman Mumcu’yu yanında hissettiğini söylerken, ödülünü geceleri ninni yerine Sayıştay raporları dinleyen kızı Derin’e atfetti. 

‘30. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Ödülleri’nin kazananları ise şöyle sıralandı: 

-Siyaset Kategorisinde: CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Kıbrıs Türkü siyasetçi Serdar Denktaş. 

-Basın Kategorisinde: Gazeteciler Rahmi Turan, İlker Karagöz, Serhan Asker, Timur Soykan, Sultan Uçar, İsmail Saymaz, Murat Ağırel. 

-Hukuk Kategorisinde: İstanbul Baro Başkanı Avukat Filiz Saraç. 

-Sanat Kategorisinde: Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Metin Uca, Ressam Prof. Atilla Atar, Dr. Ercan Kesal, senarist ve yönetmen Işıl Özgentürk, Afyonkarahisar Klasik Müzik ve Caz Festivalleri Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, ‘Devrim Arabaları’ oyuncuları Devrim Özder Akın, Mert Kırlak, Altan Gördüm, Vahide Perçim, Ali Düşenkalkar.

-Spor Kategorisinde: Dünya Pentatlon 3’üncüsü İlke Özyüksel, Kickboks Avrupa Şampiyonu Emre Karaca, Boksör Dilara Yücel.

-Sağlık Kategorisinde: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Fakültesi Fizik Bölümü akademisyeni, bilim İnsanı, düşünür ve yazar Prof. Dr. Tamer Akan.

-Yaşam Boyu Başarı Kategorisinde: Siyasetçi, yazar, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun.

-Araştırma-Mücadele Kategorisinde: KONDA araştırma, T24, Oksijen Yazarı Bekir Ağırdır, akademisyen ve ekonomist, ENAG/Enflasyon Araştırma Grubu Yöneticisi Prof. Dr. Veysel Ulusoy.

-Onur Ödülü Kategorisinde: Hukukçu, 14. Dönem Anayasa Mahkemesi Başkanı ve 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer.