Cumhuriyetin 100.üncü yılı etkinlikleri kapsamında yapılacak Çocuk Şenliği, 22 Ekim 2023 Pazar günü saat 11.30’da Yaşam Park yanındaki alanda başlayacak.

Etkinlikler kapsamında 17. Uçurtma Şenliği’nde bu yıla özgü tek bir kategoride (Cumhuriyet temalı) yarışma yapılacak. Şenlik alanında çocuklar uçurtmalarını uçururken Cumhuriyet temalı uçurtma kategorisinde ilk üçe girenlere kitap seti ve madalya verilecek. Şenlikte çocuk edebiyatı yazarı eğitimci Fatma Kılıç çocuklarla söyleşi yapacak ve Fatma Kılıç’ın imzalı kitapları şenliğe katılan çocuklara armağan edilecek.

Tasarım ve mask sanatçısı, eğitimci Mehmet Türkçelik, "Denizden Gelenler, Elimizden Gelenler” adıyla şenlik alanında kuracağı atölyede çocuklarla birlikte deniz dalgalarının kıyıya attığı dal, ot, kök, odun parçaları, deniz canlılarının kabukları, türlü çeşit taşlarla her şeyi tasarlayıp biçimlendirecek. Karikatürist Mete Arif Tokmak ve Fahri Eyican’ın kuracağı karikatür atölyesinde karikatür, resim ve portre çalışması yapılacak.

Fahri Bozbaş ve İbrahim Torlakçı çocuk şarkılarından oluşan bir konser verecek.

Ramazan Karakök hayatını kaybetti! Ramazan Karakök hayatını kaybetti!