Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkan Adayı Devrim Dural, kongre öncesi adaylık ve ittifak yapıp yapmayacağı yönünde merak edilenleri açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak eski İl başkan yardımcısı ve milletvekili aday adayı Devrim Dural 1 Ekim’de yapılacak İl Kongresi öncesi adaylığını ilan etti. Dural neden aday olduğu, ittifak yapıp yapmayacağı ve CHP’de çok aday çıkması konusunda Z HABER’den Melisa Sapaz’a özel açıklamalarda bulundu.

DEVRİM DURAL NEDEN ADAY OLDU?
“CHP’de farklılık, tazelenme, yenilik olması gerektiğine olan inancımız var. Farklılık yaratabileceğimizi ön görüyorum. Parti’de söz sahibi olmak, Atatürk devrimi ile ilerlemek, Zonguldak için çalışmalar, halk ile içe içe siyaset yapmak istiyoruz. “

DEVA'dan istifa etti CHP'ye geldi! Keleş'in amacı ne? DEVA'dan istifa etti CHP'ye geldi! Keleş'in amacı ne?

CHP’DE ÇOK ADAY OLMASI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?
“Cumhuriyet Halk Partisi’nde çok aday olması partinin demokratik haklara sahip olduğu anlamına gelir. Demek ki CHP ilgi odağı. Seçim zamanına doğru, bu sayının azalacağını düşünüyorum. Bizde biat kültürü yok çok aday olması iyi bir şey.”

İTTİFAK YAPMAYI DÜŞÜNÜYOR MU?
“Şu an için ittifak görüşmem yok, biz zaten iddialıyız. Diğer arkadaşlar yapar mı bilmiyorum fakat biz şu an için böyle bir şey düşünmüyoruz.”

FİKRET ZAMAN İTTİFAK KONUSUNDA DEVRİM DURAL’I KENDİSİNE YAKIN GÖRDÜĞÜNÜ AÇIKLAMIŞTI. DURAL NE DÜŞÜNÜYOR?
“Fikret Zaman saygı duyduğum biridir. İsmimi böyle bir konu için geçirip, değerlendirmesi tabi bizi mutlu etti. Fakat Kendisi ile bu konuda bir görüşmem olmadı, Fikret Zaman’ın kendi düşüncesi teşekkür ediyoruz.” 

EYLEM ERTUĞRUL, DEVRİM DURAL’I DESTEKLEYECEK Mİ? 
“Milletvekilimizin kendi iradesi ve takdirleridir. Her delegemizin oyunu istediğimiz gibi milletvekillerimizin de oyuna talibiz.”

CHP İL BAŞKANI KİM OLMALI? CHP İL BAŞKANI KİM OLMALI?