Dural'dan Çağlayan'a zam ve hizmet yanıtı! Dural'dan Çağlayan'a zam ve hizmet yanıtı!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Danışma kurulu toplantısı Alaborina’da yapıldı. CHP Merkez İlçe Danışma Kurulu'na Toplantısına ; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Eylem Ertuğrul, İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Belediye Başkanları, İlçe başkanları, Belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri katılım sağladı. 
Divan Başkanlığını Umut Başoğlu yaptığı açılış konuşmasında; "Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, danışma kurulları öncesinde 31 Mart yerel seçimleri biliyorsunuz hep birlikte bir yerel seçimi geçirdik. Türkiye'nin geneline baktığımızda artık bizi umutlandıran, ileriye dönük, daha kararlı, daha ihtiyatlı ve daha bir adımın yürüyüşün ilk adımlarını aslında 31 Mart'tan itibaren atmış olduk. Ve bu sorumlulukla bundan sonraki süreçte genel seçimlere giden bu süreçte birbirimize örgütlerimizle daha iyi birlik nasıl oluşturabiliriz? Örgütlerimizle kucaklaşmayı nasıl oluşturabiliriz ve bundan sonraki süreçte de genel seçimlere giderken topyekun mücadele ruhuyla nasıl hareket edebiliriz' şiarından danışma kurullarını gerçekleştiriyoruz. Ben bu kurullarımızın ülkemize, partimize, bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, yapılacak İl Genel Seçiminde CHP’nin 4 Milletvekili çıkaracağını ifade etti:
"Siyaset kazandık. Ve yüzde 54.2, on binde 4 oyla birinciliği kaçırdık. Gecemizi gündüzümüze kattık. İşte burada belediye başkanım var, şahittir. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.
Bu gün itibariyle CHP’nin 3 tane milletvekili var. 31 Mart yerel seçimleri öncesi nasıl diyorduk, ‘Beklemeye gerek yok. Zonguldak’ın Belediye Başkanı Tahsin Erdem’ diyorduk. Şimdi de diyoruz ki, Zonguldak’ta milletvekilliğinde 4-1 yapacağız. Ben 3 milletvekili kabul etmiyorum, 4 Milletvekili yapacağız”