Osman Zaimoğlu kimlere ne mesaj verdi? Osman Zaimoğlu kimlere ne mesaj verdi?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl ve Merkez İlçe Başkanları, İnşaat Mühendisleri Odası Zonguldak İl Temsilcisi Ozan Demirtaş’a saldırıda bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’nu kınadı.
CHP Eski İl Başkanları Ahmet Altun, Halil Furat, Ertuğrul Koltuk, Fikret Zaman, Murat Pulat ve eski merkez ilçe başkanları Yavuz Boz, Yusuf Mar ile Ebru Uzun imzasıyla yayınladıkları ortak deklerasyonda CHP’li yetkililer göreve davet edildi.
CHP’li eski il ve ilçe başkanlarının açıklaması şu şekilde:
“Türkiye genelinde ve Zonguldak’ta yapılan yerel seçimlerde kazanılan başarıya gölge düşüren bu olay hepimizi derinden üzmüştür. Cumhuriyetle varolmuş bir partinin Merkez İlçe Başkanlığı gibi önemli bir görevde olan Sayın Osman Zaimoğlu’nun hangi gerekçeyle olursa olsun parti üyemiz ve İnşaat Mühendisleri Odası Zonguldak İl Temsilcisi Ozan Demirtaş’a yönelik sözlü ve fiziki saldırısı en hafif tabirle saygısızcadır.
1 Mayıs meydanlarında toplumsal barış ve kardeşlik mesajı veren bir partinin Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten Sayın Zaimoğlu’nun 1 Mayıs kortejinde şiddete başvuracak kadar ileri gitmesi partimiz ardına son derece düşündürücüdür.  Taşıdığı sorumluluğu unutarak CHP’ye oy ve emek veren binlerce Zonguldaklıyı utandıran Osman Zaimoğlu’nu kınıyor, partinizin yetkili organlarını sorumluluk alarak şiddet nereden ve kimden geliyorsa gelsin parti tüzüğünün gereğini yapmaya davet ediyoruz.”
Editör: Şeyma Kaya