Ongan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı adaylık açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Parti İlçe başkanlarımız, parti delegelerimiz ve çok değerli parti üyelerimiz, birlik ve beraberlik içerisinde Sayın Genel Başkanımızın izinde, partimizi Zonguldak’ta en üst seviyelere çıkartmak için hazırım.

Partime ve ülkeme hizmet , Mustafa Kemal Atatürk’ ün gençliğe hitabede bana verdiği görevi yerine getirmek için Zonguldak İl Başkanı adaylığına talibim.

Genel seçimler yakın. Tarihimizin en önemli dönüm noktasını yaşıyoruz. Seçimlere girerken Türk milletine karşı sorumluluk duyan herkes, elinden gelenin en iyisini yapma ve vazife ne olursa olsun bir görev alma zorunluluğu doğmuştur. Bizlerde İyi Parti Zonguldak İl başkanlığı görevine talip olurken bu sorumluluk hissiyle hareket ediyoruz. Bu bir makam, yetki ve üstünlük talebi değildir. Bu vazife, sorumluluk ve mücadele talebidir. Bu mücadeleye talibim.

15 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak olan 3. Olağan İl Kongresinde, İl Başkanlığına adayım değerli delegelerimizin her birinin oylarına talibim, desteklerinizi bekliyor saygılar sunuyorum.”