Zonguldak Belediye Meclisi Temmuz ayı 2'nci birleşimince Ak Parti grubu ile CHP grubu arasında tartışma yaşandı.

Havalimanında eylem! Uçuşlar askıya alındı! Havalimanında eylem! Uçuşlar askıya alındı!

Zonguldak Belediye Meclisi’nde zam tartışmaları yaşanırken CHP Grubu adına söz alan Atınç Kayınova’nın AK Partili Belediye Meclis Üyesi Muhammet Yazıcı ve Şendoğan Karataş’a hitaben “Buraya gelmemeniz, gelseniz de susup oturmanız gerek” sözlerinin ardından tartışma yaşandı.

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan yaşanan olayların ardından açıklamada bulunarak şu ifadeleri kullandı:
“Zonguldak Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci oturumunda yaşanan tartışma,siyasi nezaketsizliğin en keskin örneklerinden biri olarak dikkat çekti. Bizler Zonguldak’ta siyasi nezaket için çabalarken,bazı şahısların gündemi germesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’e hayırlı olsuna geldiğimizde,şehrimizin menfaatine, vatandaşımızın hayrına olacak işlerde yanlarında olacağımızı ve destek olacağımızı belirtmiştik.

Size uzattığımız eli belediye meclisinde,haddiniz olmayarak ‘meclise gelmeyin’ diyerek geri ittiniz. Size attığımız adımları yok saydınız. Vatandaşlarımızın oyları ile sandıktan çıkmış bir seçilmişe yapılan bu söylem demokrasinin kara günüdür. Belediye meclisinde göstermiş olduğunuz yaklaşım ve tavrınızın karşılığında kendilerine yakışır bir biçimde üslup ve tavır ortaya koyan belediye meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Aslında hak ettiğiniz tavır,çok daha sert olması gereken bir tavırdır ancak herkes kendisine yakışanı yapar.

Dün belediye meclisinde yaşananlar göstermiştir ki enflasyonun çok çok üzerinde her kaleme zam yaparak,göreve geldiğinizde belediyenin duvarına astığınız borç tablosunun neden asıldığı da anlaşılmış oldu. Yaptığınız acımasızca zamlara bir kılıf olarak borç edebiyatına sarıldınız. Son tahlilde sizin daha önceki dönemlerinizden kalan borçların büyük bir bölümü bizim dönemimizde ödenmiştir. Gerek hibe alarak gerek makina teçhizatını geliştirerek gerek proje destekleri alarak hem borç ödemiş hem de hizmet yapmış bir belediye devraldınız. Böyle bir belediye devralmanıza rağmen algı ve manipülasyon peşinde gezmekten başka hiçbir şey yapmadınız.

‘Çöpler toplanmıyor’ diyoruz ‘para yok’ diyorsunuz. ‘Sular akmıyor’ diyoruz ‘borç var’ diyorsunuz. Artık belediyeyi yönetmeye,  belediye meclisini, milletimiz tarafından seçilmiş belediye meclis üyelerine hakaret etmeden yönetmeye ve hizmet etmeye odaklanmanızı tavsiye ediyoruz. Milletimizin oyları ile seçilmişlere ‘meclise gelmeyin’ demek demokrasi kültürünü hazmedemeyenlerin dili olsa gerek. Biz belediye meclisinde Zonguldaklı vatandaşlarımızın hakkını sonuna kadar ‘gelmeyin’ deseler bile savunmaya devam edeceğiz.”