Ahmet İlke Petük başkanlığa adaylığını ilan etti! Ahmet İlke Petük başkanlığa adaylığını ilan etti!

2016 yılında ilimizde, başta Türk halk oyunları olmak üzere Türk folklorunu ve kültürünü araştırmak, yaşatmak ve gelecek nesillere en doğru biçimde aktarmak amacıyla kurulmuş olan, ayrıca dansın Dünyanın ortak dili ve mirası olmasından hareketle dünya dansları konusunda da çalışmalar yapan bünyesinde Salsa, Tango, Sirtaki, Bachata, Hip Pop gibi dans kursları da düzenlemekte olan Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü almış olduğu resmi davet üzerine 06-10 Temmuz 2024 tarihlerinde Karadağ’ın Budva kentinde yapılacak olan 21. Uluslararası Halk Oyunları Festivaline katılmak üzere 03 Temmuz tarihinde yola çıkıyor. 

Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Ali Arslan konu hakkında yaptığı açıklamada, kuruldukları günden bugüne ulusal festivallerin yanı sıra Macaristan, Polonya, Bosna Hersek, Romanya. Kuzey Makedonya ve Gürcistan gibi ülkelerde bir çok uluslararası festivale katıldıklarını ancak Karadağ ülkesinden ilk kez davet aldıklarını bu ülkede bir festivale katılacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. 12 gün sürecek bu gezide amaçlarının  ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak olduğunu, festivale 38 kişilik yönetici ve oyuncu kadrosu ile özel otobüsle karayolunu kullanarak gideceklerini, bu sayede Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan ülkelerini de ziyaret edeceklerini, festivalin yapılacağı Budva ili haricinde Üsküp ve Belgrad şehirlerinde de konaklayacaklarını belirtti.  Başkan Arslan kulüp yönetici,oyuncu ve ailelerine teşekkür ederek yeni dönemde daha büyük başarılara imza atacağız dedi. 

Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ve sirtaki antrenörü Behzat Baltaş festivalde Zonguldak, Artvin ve Trabzon yöresi oyunlarını sergileyeceklerini. festival dönüşü tatile gireceklerini, Ekim ayında da yeni dönem halk oyunları ve dünya dansları çalışmalarını başlatacaklarını her yaştan ilimiz insanlarını bu çalışmalara davet ettiklerini belirtti.