Rıfat Verim Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne atandı! Rıfat Verim Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne atandı!

Madencilerin Ankara’ya yaptığı, ‘Büyük Madenci Yürüyüşü’nün dünya sendikal mücadelesinde büyük ve önemli bir yer tuttuğunu belirten Başkan Çetin Bozkurt,”4-8 Ocak 1991 tarihi Zonguldak ve bölge halkının verdiği büyük mücadelenin günüdür” dedi.

Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Emekçi kardeşlerimiz, haklı taleplerinin yerine getirilmesi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için siyasi iktidarı uyarmak amacıyla 4 Ocak 1991 tarihinde Ankara’ya büyük bir yürüyüş başlattılar. Bu nedenle 4 Ocak, maden işçisi ile Zonguldak ve bölge halkının sesinin Türkiye’de ve dünyada yankılandığı gündür. Maden işçilerimizle, halkımızın büyük mücadele verdiği  ve seslerinin tüm dünyada yankılandığı demokratik bir eylemdir. Halktan yana, ülkemizin ve bölgemizin gelişmesi için büyük önem taşıyan, üretim kültürüne karşı olanlara verilen en büyük derstir. Demokrasimizin aydınlık yüzü olan bu yürüyüşle madencilerimiz tarihimize altın bir sayfa yazdılar. Bu vesileyle, bu yürüyüşün mimarı olan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanı Şemsi Denizer olmak üzere ebediyete göçen tüm maden şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm madenci, emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum.”