Yıldızhan Ailesi'nin acı günü! Canip Yıldızhan toprağa verildi Yıldızhan Ailesi'nin acı günü! Canip Yıldızhan toprağa verildi
Kdz. Ereğli Öğretmenevi’nde düzenlenen bayramlaşma programına AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık arasındaki polemik damga vurdu.
Başkan Posbıyık, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"İftar çadırları kurduk, evden çıkamayan, kocası olmayan, çocukları olanlara evlerine kadar sıcak yemek gönderdik. Herkes paylaşımlarını ve yardımlaşmalarını yaptı ve çok değerli bir Ramazan ayı geçirdik. Allah bizlere sağlıkla bayramı nasip etti ve bugün de bayramımızı hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
"BURADA A, B, C PARTİSİ DİYE BİR ŞEY OLMAZ”
En önemli mesele bundan sonra yapacağımız, bu mutlulukların devam etmemesi için yerel seçimler siyaset değildir. Her zaman iddia ediyorum yerel seçimler o bölgenin gelişmesi kalkınması ve büyümesi için yapılan çalışmalardır. Burada A, B, C partisi diye bir şey olmaz. Ereğli halkını seven, Ereğli halkına değer veren o kenarda bucakta kalmış garibanların çektiği sıkıntıları ortak olmak isteyen bütün siyasi parti paydaşlarının el ele verip samimiyetle birbirlerine saygısızlık yapmadan, azılı çoğunluğu hiç fark etmez hep birlikte bu güzel memleketi Türkiye'nin cenneti Karadeniz Ereğli'yi olduğu yerden daha yukarıya çıkarmamız gerektiğine inanıyorum.
Yıllardır bu savaşı vermeye çalışıyorum. Çok istediğimiz noktaya Ereğli gelmedi. Dolayısıyla bunun böyle olması için iyi başlangıçlar yaptık gerek Saffet Bey ile gerekse Eylem Bey ile Kaymakam Bey ile bu seçimlerde birbirimize bu seçimlerde hiç laf atmadan çemkirmeden Ereğli halkını düşünerek yapacaklarımı anlattık bunun böyle devam etmesi için ben şahsen elimden gelen gayreti göstereceğim.
"MİLLETVEKİLLERİMİZDE BİZLERE BU KONUDA YARDIM EDECEKLERDİR”
Nezaketi hangi partiden olursa olsun saygıyı hürmeti bırakmadan Ereğli'de birlik ve beraberlik temasının işlenmesi için öncülük yapmaya çalışacağım. İnanıyorum milletvekillerimizde bizlere bu konuda yardım edeceklerdir. Çünkü Ereğli halkının çok ihtiyacı var. Ereğli halkı sıkıntılı. Olması gereken, Zonguldak'ın en büyük ilçesi. Şuanda Zonguldak'ta 31 tane meclis üyesi olan Ereğli var. Zonguldak'ta bile 25 tane ile temsil ediliyor. Nüfus Ereğli'de yüksek.
"EREĞLİ'DE YENİ BİR ÇIĞIR AÇILMASI NOKTASINDA HERKESİ BERABERLİĞE ÇAĞIRIYORUM”
Ereğli, Ereğli değil. Çok eksiklerimiz var. Hem yerelde ve genelde çok eksiklerimiz var. Zamanımızı kavgaya, nezaketsizliğe sataşmaya değil Ereğli halkını seviyor isek yaşça büyük olduğum için bunları söyleme hakkını kendimde görüyorum. Hep birlikte el ele verip siyaseti katmadan Ereğli'ye yeni değerler kazandıracağımıza, bu kadroların buna müsait olduğuna, yapıcı bir kafa yapıları olduğunu görüyorum. Ereğli'de yeni bir çığır açılması noktasında herkesi birlik ve beraberliğe çağırıyorum. Allah inşallah niyetlerimiz düşüncelerimiz bayramın birinci günü kabul olur ve Ereğli iyi noktaya gelir. Halkımızın duasını almayı Allah bize nasip eder diyorum"
"BURASI SİYASET YERİ DEĞİL BAYRAM YERİ AMA…”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "İnşallah Ereğli bundan sonra buradaki tabloda olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde hareket eder. Söylemden ziyade eyleme inanan bir insanım. Eylem Bey'e değil. Bu zamana kadar söylemde bulunup da aslında burada siyaset yeri değil bayram yeri ama belediye başkanı biraz siyasete girdi.
"BU ZAMANA KADAR SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK DEDİ AMA HEP KAVGA ETTİ ”
Bu zamana kadar sevgi, barış, dostluk dedi ama hep kavga etti dedi. (Posbıyık konuşuyor, sen daha kavgayı görmemişsin) İnşallah bugünü bir başlangıç kabul ediyoruz. İnşallah böyle devam edersiniz. Birlik ve beraberlik içerisinde inşallah Ereğli'nin bu birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Biz görev e geldiğimiz andan itibaren talep nereden gelirse gelsin taleplerin yerine getirilmesi noktasında her türlü mücadeleyi, özveriyi ortaya koyduk. Bunu da Ereğli'mize gösterdik.
"EREĞLİ BİZİM ÖNCELİĞİMİZ”
9-10 ayda devlet yatırımları anlamında inadına inadına, Ereğli'de devlet yatırımı olmayanlara, olmayıp diye söylemde bulunanlara inadına inadına devlet yatırımlarını getirdik. İnşallah bu devlet yatırımları Ereğli'ye gelmeye devam edecek. Yerel anlamda belediyenin bizden de bir talebi olursa da biz dün olduğu gibi bugün de yarın da başımızı taşın altına koymaya hazırız. Ereğli bizim önceliğimiz. Ereğli'ye hak ettiği değer verilmesi konusunda Ankara noktasında elimden gelen tüm mücadeleyi verdim, vereceğim bunun sözünü de veriyorum."