Selim alan kime mesaj verdi? Selim alan kime mesaj verdi?
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek’in ekonomik çöküşünün taburun gitmesiyle başladığını belirterek, “Özcan Ulupınar milletvekiliydi, taburun kapanmasına seyirci kaldı” dedi.
Özcan Ulupınar’ın, “Efendim taburda asker azalmıştı, asker gelmiyordu” söylemlerinin arkasına sığındığını ifade eden Başkan Çetin Bozkurt, “Bu ilçenin ekenomik çöküşünü başlatan taburun gitmesi ya da kapanması döneminde Özcan Ulupınar milletvekiliydi hem de iktidarın vekiliydi. Taburun kapanmasına kayıtsız kaldı. Üstelik de, ‘Taburun gitmesi, kapanması sözkonusu değildir’ diye beyanatlar vererek Devreklileri, halkımızı kandırdı.”ifadelerini kullandı.
Başkan Çetin Bozkurt, Özcan Ulupınar’ın her gittiği yerde kamu binalarını dönemlerinde kendilerinin yaptığını anlattığını belirterek, “Ama nedense tabur bizim dönemimizde gitti, kapandı, diyemiyor. Çünkü bu ayıp onun boynuna asılı” dedi.
Başkan Bozkurt sözlerini şöyle tamamladı:
“Özcan Ulupınar, Devrek’te devletin yaptığı kamu binalarını bizim dönemimizde yapıldı diyor da, Devrek’in ekonomisini ayakta tutan, esnafımız ve vatandaşımızın yüzünü gülderen Tabur benim dönemimde gitti, kapandı, diyemiyor. Çünkü utanıyor. Bu ayıp boynuna asılı. Devrek ve insanımız için büyük bir önem taşıyan taburun gitmesi, kapanması esnafımızı mağdur etti, Devrek’in ekonomik çöküşünü başlattı. Evet,  tabur Özcan Ulupınar döneminde kapandı. Ulupınar, taburun gideceğini söyleyenlere, ‘taburun gitmesi sözkonusu değil’ demişti. Ama, bunu söyleyen Özcan, 100 yıllık askeri, taburun gitmesine seyirci kaldı.”
Editör: Şeyma Kaya