Zonguldak CHP’de Ak Parti adayına oy veren isim aranıyor? Zonguldak CHP’de Ak Parti adayına oy veren isim aranıyor?
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) emekli personeli Nuran Alp ile Zonguldak Belediyesi İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğünde Harita ve Kadastro Mühendisi Atilla Alp’in vefat eden kızları Beren Alp’in adı, Dumlupınar İlkokulunda açılan kütüphaneye verildi.
Ailesi, arkadaşları ve hayırseverlerin desteği ile Dumlupınar İlkokulunda kurulan Beren Alp Kütüphanesinin açılışına Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Beren Alp’in ailesi, arkadaşları ve davetliler katıldı.
Kurdele kesilerek açılışı yapılan ‘Beren Alp Kütüphanesi’ protokol üyeleri ve davetliler tarafından gezildi. Rektör Özölçer, Dumlupınar İlkokulunda açılan Beren Alp Kütüphanesinin, onun adını sonsuza kadar yaşatıp, Zonguldaklı gençlere ilham kaynağı olacağını dile getirerek Beren Alp'in ailesine, arkadaşlarına ve hayırseverlere bu anlamlı katkıları için teşekkürlerini sundu.
Editör: Şeyma Kaya