Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık “Şimdi, irademizi sandıklara yansıtma zamanı." diyerek yayımladığı mesajında seçim gününde tüm seçmenleri oy kullanmaya davet etti. 

Başkan Posbıyık’ın mesajı şu şekilde:

“31 Mart Yerel Seçimleri öncesi propaganda döneminin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu süreçte Aşkım Ereğli’ye, kamuoyuna ve her bir ferdine karşı kirli dil, hamaset ve çarpıtmalardan uzak durarak Ereğli’yi önceleyen bir propaganda dönemi geçirdik.

Şimdi, irademizi sandıklara yansıtma zamanı.

Pazar günü sandıklara giderek oy kullanmak, vatandaşlık görevimiz olduğu kadar en temel demokratik hakkımızdır. 

Katılımcı demokrasiye duyarlı vatandaşlarımızın demokrasi değerlerine, siyasi iradeye ve yönetimsel duyarlılığa sahip çıkmaları adına oy kullanmaları önem arz ediyor.

Kdz. Ereğli’de motosiklet devrildi! 2 kişi yaralandı! Kdz. Ereğli’de motosiklet devrildi! 2 kişi yaralandı!

Bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak genç kardeşlerim başta olmak üzere tüm halkımızın sandığa giderek tercihlerini belirlemeleri, Ereğli’nin gelecek 5 yılında kendi yaşamımızı ve toplumumuzu şekillendirmede büyük öneme sahiptir.

Maceralara kurban edilemeyecek, ekonomik ve sosyal anlamda büyük sıkıntıların bizleri beklediği yeni bir döneme giriyoruz. Bu dönemde kamu kaynaklarının ranta değil, halka aktarılabilmesi için, halkımızın sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet alabilmesi adına siz Ereğlili hemşehrilerimi birlik olmaya ve memleketimize sahip çıkmaya davet ediyorum.

Editör: Tuğçe Atalar