Motosiklet denetimi sona erdi! 104 bin TL ceza! Motosiklet denetimi sona erdi! 104 bin TL ceza!
Ereğli Yumurtakayalıkları mevkiine 9 Eylül 2023 tarihinde arkadaşlarıyla kamp yapmak için giderek cansız bedeni bulunan Bartu Can soruşturmasının detaylarını Zonguldak Valiliği paylaştı.
Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:
“İlimiz Kdz. Ereğli ilçesi Yumurtakayalıkları mevkiine 09.09.2023 tarihinde arkadaşlarıyla kamp yapmak maksadıyla giden B.C. isimli şahsın cansız bedeni arkadaşları tarafından 10.09.2023 günü bulunmuştur.
Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından söz konusu olayla ilgili olarak;
 JASAT (Jandarma Dedektifleri),  İstihbarat,  Siber,  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri  personelinden oluşan çalışma grubu oluşturularak olayın aydınlatılması için gerekli çalışmalara başlanmıştır.
Meydana gelen olayla ilgili olarak yaklaşık 6 ay süren saha araştırması, 22.543 araca ait KGYS/PTS, güvenlik kamerası incelemesi ve alınan tanık beyanlarıyla söz konusu cinayetin işlendiği bölgede olayın meydana geldiği saatlerde alkol aldıkları tespit edilen K.A. ve M.Ö. isimli şahıslar 04.03.2024 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıslarla yapılan görüşme ve alınan ifade beyanında, K.A. isimli şahıs M.Ö. ile birlikte alkol aldıkları esnada maktul B.C.’nin yanlarına geldiğini, aralarında çıkan tartışma neticesinde K.A.'nın yanında bulunan ruhsatsız tabanca ile ateş etmesi suretiyle B.C.’yi öldürdüğünü ve olayda kullandığı suç aleti olan tabancayı bölgede bulunan dereye attığını beyan ederek suçunu itiraf etmiştir. Adli Makamlara sevk edilen K.A. tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Editör: Şeyma Kaya