Zonguldak Barosu Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde:

İlimizde yerel yayın kanalında yapılan bir programda ve aynı yayın organının  gazetesinde basılan köşe yazısında bir avukat meslektaşımız hakkında, meslektaşımızı müvekkilleri ile özdeşleştirilerek sözlü ve yazılı saldırı yapılmıştır. Mesleki faaliyetini icra eden avukatın toplum önünde itibarsızlaştırılmasını ve hedef gösterilmesini kabul etmek mümkün değildir.

Bağımsız savunmanın temsilcisi olan avukat, yargının kurucu unsurlarındandır. Savunmanın temsilcisi avukatın olmadığı, savunma ve avukata gereken önemin verilmediği yerde; hak ve adalet yoktur, adil yargılanma yoktur. Savunma hakkı, adil yargılanma hakkının başlangıcı ve temelidir.

Mesleki faaliyeti gereği vatandaşın adalete erişimini sağlamaya çalışan avukatın savunmasını üstlendiği kişi ile bir tutulması, bu kutsal mesleğe bir saldırıdır. Avukatlar görevlerini ifa ederken ciddi boyutta saldırılara uğramakta, yeri geldiğinde can güvenliği tehlikeye girmektedir. Tüm toplum, avukatların ve müvekkillerinin farklı kişiler olduğunu, avukatın görevinin sadece müvekkilinin haklarını savunmak olduğunu anlamak ve kabul etmek zorundadır. Unutulmamalıdır ki bir gün herkesin savunulmaya ve bir avukatın profesyonel desteğine ihtiyacı doğabilir. Kabul etmek gerekir ki savunma çökerse yargı da çöker ve herkes altında kalır.   

Zonguldak Barosu Yönetim Kurulu olarak mesleki faaliyeti sebebiyle avukata yapılan her türlü saldırıyı kınadığımızı ve meslektaşımızın hukuken vereceği mücadelenin yanında olduğumuzu kamuoyu bilgisine sunarız.

Zonguldak Kömürspor'un kaleci antrenörü belli oldu! Zonguldak Kömürspor'un kaleci antrenörü belli oldu!