Fenerbahçeliler’den Erdem’e hayırlı olsun ziyareti! Fenerbahçeliler’den Erdem’e hayırlı olsun ziyareti!
8-12 Mayıs tarihleri arasında Rize'de yapılan 13 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden Devrek Belediyespor 13 Yaş Altı Badminton takımı sporcuları Ali Harun Görür ile Zeynep Sümeyye Sarsık karışık çiftler kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.
44 ilden 500'ün üzerinde sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada dereceye giren Görür ve Sarsık Devrek ve Zonguldak'ı gururlandırdılar. Ve Milli formayla ülkemizi ve Zonguldak'ı temsil etmeye hak kazandılar.
Genç sporcuların başarılarından dolayı büyük gurur duyduğunu belirten Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, " Zeynep Değirmenci kızımızın ardından yine  badminton sporcularımız olan Ali Harun Görür ile Zeynep Sümeyye Sarsık evlatlarımızın elde ettiği başarı bizleri çok mutlu etti. Rize'de düzenlenen 13 Yaş Altı Bamdinton Şampiyonası'nda 500'ün üzerinde sporcunun katıldığı etkinlikte genç sporcularımız  Ali Harun Görür ile Zeynep Sümeyye Sarsık çiftler kategorisinde Türkiye ikincisi olmayı başardılar. Bu başarıyla birlikte Devrek Belediyespor alt yapısında yetişen iki sporcumuz ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi milli formayla temsil etmeye hak kazandılar. Genç sporcularımızı, onların yetişmesinde katkısı olan tüm hocalarımızı ve değerli ailelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.
Editör: Şeyma Kaya