Selim Alan’a destek çıktı CHP’den ihraç edilecek! Selim Alan’a destek çıktı CHP’den ihraç edilecek!
 İstanbul'da AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında silahlı saldırı gerçekleşti. Gelen ilk bilgilerde bir kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. Bakan Yerlikaya saldırıda bir kadın vatandaşın yaralandığını açıkladı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum saldırıyı lanetleyerek "Demokrasimize yönelik bu tehditler bizi asla ve asla yolumuzdan döndüremeyecek" dedi.
İstanbul'da AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında silahlı saldırı gerçekleşti. Gelen ilk bilgilerde otomobilden açılan ateş sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. Bakan Yerlikaya 1 vatandaşın yaralandığını açıkladı.
BAKAN YERLİKAYA: 'UZUN NAMLULU SİLAH VE TABANCA İLE ATEŞ AÇILMIŞTIR'
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
"Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesindeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu yere uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır.
Saldırıda E. G. D adlı kadın vatandaşımız yaralanmıştır. Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum.
Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum."
BAKAN TUNÇ: 'ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI'
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada "Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Saldırı ile ilgili olarak Küçükçekçekmece Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Demokrasimize yönelik bu tür kalleş saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" dedi.
MURAT KURUM: 'SALDIRIYI LANETLİYORUM'
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum saldırıyı lanetleyerek "Demokrasimize yönelik bu tehditler bizi asla ve asla yolumuzdan döndüremeyecek" dedi.
Kurum şunları ifade etti:
"Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Demokrasimize yönelik bu tehditler bizi asla ve asla yolumuzdan döndüremeyecek."
BUĞRA KAVUNCU: 'BU SALDIRILAR MİLLİ BİRLİĞİMİZİ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BÖLEMEZ'
İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu "AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Sayın Aziz Yeniay’ın seçim çalışmaları sırasında düzenlenen silahlı saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Seçim sürecindeki kirli emellere, muhtemel provokasyonlara karşı hepimiz dikkatli olmak durumundayız. Bu saldırılar millî birliğimizi ve bütünlüğümüzü bölemez" dedi.