Zaimoğlu’ndan pankart eleştirilerine sert yanıt Zaimoğlu’ndan pankart eleştirilerine sert yanıt
Kilimli’ye bağlı Çatalağzı Beldesinin MHP’li adayı Yavuz Palabaş’ın tabanı şaşırtan ilişkileri büyük tepki alıyor.
Seçimin iddialı isimleri arasında yer alan Palabaş’ın daha önce belediyeye baltalı saldırı ile gündeme gelen, belediyenin giriş kapıları ve belediye başkanının makam kapısını kırarak eşyaları parçalayan isimler ile hareket etmesi beldede günün konusu oldu.
MHP’DE AYHAN ALKAN KRİZİ
Palabaş’ın çevresinde ve yönetim içinde krizi neden olan bir başka isim ise Ayhan Alkan.
Okul kantini işlettiği dönemde bir öğrencinin şikayeti ve hakkındaki iddialar ile yargılanan Alkan konusunda şaşkınlıklarını dile getiren MHP’li isimler; “Yavuz hocayı çok severiz ama hepimizi şaşırtıyor. Kendisi bir eğitimci olduğu halde bu adamlarla yan yana gelmemesi gerektiğini düşünmemesi bizi çok şaşırttı ve üzdü. Madem onlar olacaktı o zaman biz niye vardık” dediler.
DANIŞMAN MI OLACAK?
Daha önce farklı partilerde görevler alan, adaylık denemeleri olan Alkan’ın seçim sonrası belediyeye başlayacağı yönündeki iddialar ise henüz yalanlanmadı. Diğer yandan Alkan’ın danışmanlık görevini üstlenmesi partililer arasında tepkiye neden olurken tartışmalar ve tepkiler parti içinde de krize neden oldu.
Palabaş’ın ilçe örgütünün uyarılarına rağmen geri adım atmadığı iddia edilirken belde örgütünün bazı idarecileri de yaşanandan rahatsız.

Editör: Şeyma Kaya