Balbaloğlu ekibiyle birlikte CHP’ye katıldı! Balbaloğlu ekibiyle birlikte CHP’ye katıldı!

Zonguldak Çaycuma ilçesinde bir şahıs nafaka borcu nedeniyle hem Av. Ayşegül Özcan ve Av. Beyza Nur Özmekik'i hem de kendisini benzin bidonu ile yakma girişiminde bulunmuştu. Konu ile ilgili CHP Zonguldak İl Başkanlığı açıklama yayınlayarak tepki gösterdi.

CHP Zonguldak İl Sekreteri Av. Onur Altuntaş ve CHP İl Başkanı Devrim Dural ortak yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Çaycuma ilçemizde 24.06.2024 tarihinde avukatlarımız Av. Beyza Nur Mekik ve Av. Ayşegül Özcan’ın ofisine nafaka borcu sebebiyle görüşmeye giden ve yaşadığı sözlü tartışmanın ardından benzin dökerek kendisini ve avukatları yakma girişiminde bulunan şahsı partimiz adına şiddetle kınıyoruz.

Söz konusu menfur saldırı hem hukuk ve adalet sistemimize hem de demokrasiye karşı yapılmış bir saldırıdır, kabul etmemiz mümkün değildir. Toplumumuzda ağır ve bariz bir şekilde cereyan eden şiddet sarmalının altında yatan sebepler iktidarın yanlış politikalarıdır. Unutulmamalıdır ki avukatlar kendilerini değil, vatandaşlarımızı temsil etmektedir, hiçbir dosyanın tarafı değil, vekilidir.

Avukatlarımıza yapılan sözlü ve fiziki şiddeti kınıyor ve tekrarının yaşanmamasını diliyoruz. Avukatlarımız yoksa yargı sistemimiz de yoktur, adalet arayan vatandaşlarımızın yılmaz savunucuları da yoktur, bu unutulmamalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak söz konusu menfur olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımız ile duyururuz.”